23 березня 2022, 15:45

Російські олігархи готові оплатити фізичне усунення Путіна – розвідка

Українській розвідці стали відомі подробиці зустрічі російського олігарха Петра Авена із казахстанським мільярдером Олександром Машкевичем.

Російські олігархи готові оплатити фізичне усунення Путіна – розвідка

Частина російських олігархів вкрай роздратована агресивною політикою президента РФ Володимира Путіна, зокрема війною проти України, що призвела до нового потоку санкцій проти Москви, та шукає способи усунення його від влади.

Про це повідомляє ГУР Міноборони України, якому стали відомі подробиці московської зустрічі російського олігарха Петра Авена з казахстанським мільярдером Олександром Машкевичем.

У ході цієї зустрічі Авена скаржився співрозмовнику, що через дії Путіна представники великого бізнесу РФ потрапили до списку санкцій Заходу та зазнали серйозних фінансових втрат. Зараз олігархи обговорюють різні варіанти впливу на главу Кремля або на його найближче оточення. Вони мають намір йти на найрадикальніші кроки, наприклад, деякі з них готові оплатити фізичне усунення диктатора.

Водночас завдання ускладнюється тим, що Путін убезпечив себе дуже вузьким колом людей і не підпускає до себе олігархів, яких вважає "ненадійними".

За даними журналу Forbes, статки Авена у 2021 році оцінювалися у 5,3 млрд доларів. Він займав 30-те місце у списку 200 найбагатших бізнесменів Росії.

Раніше українська розвідка повідомила, що бізнес-політична еліта РФ розглядає кілька сценаріїв усунення Путіна, зокрема отруєння, а його наступником може стати чинний директор ФСБ Олександр Бортников.

Керівник видання Bellingcat Христо Грозєв також заявив, що, за його інформацією, частина російських олігархів і силовиків обговорюють потенційну можливість усунення Путіна від влади.

Тим часом ЗМІ звернули увагу на те, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу, начальник Генштабу Валерій Герасимов і низка інших "важковаговиків" російської політики вже майже два тижні не з'являються у публічній площині.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини