18 березня 2022, 18:54

У Кремлі назвали тему, за якою Україна та РФ "максимально зблизили позиції"

У Росії заявили, що тема нейтрального статусу України є однією з ключових на переговорах із Києвом.

У Кремлі назвали тему, за якою Україна та РФ "максимально зблизили позиції"

У Кремлі стверджують, що Україна та Росія на переговорах щодо мирної угоди "максимально зблизили" позиції стосовно нейтрального статусу української держави, тобто її відмови від перспектив членства у НАТО.

Про це заявив голова делегації РФ Володимир Мединський у розмові з російськими журналістами у п'ятницю.

За його словами, нейтралітет України – одне з ключових питань переговорного процесу. Попри те, що сторонам вдалося наблизитися до компромісу, є ще деталі, які вимагають обговорення. Зокрема, йдеться про гарантії безпеки, які має отримати Україна у разі відмови намірів приєднатися до Північноатлантичного альянсу.

Крім того, Мединський стверджує, що питання "демілітаризації" України узгоджено "50 на 50". Він не розкривав будь-яких подробиць, пославшись на те, що не уповноважений озвучувати деталі переговорів.

Щодо так званої "денацифікації" Мединський повідомив, що позиція української делегації у цьому питанні така: в Україні не існує жодних нацистських організацій. Росія своєю чергою продовжує повторювати свої наративи й обіцяє "повернутися до цього питання".

Голова російської делегації також заявив, що перед зустріччю президентів України та РФ перемовники мають виробити текст договору, а міністри закордонних справ обох країн парафувати його. Лише після цього, як вважають у Москві, можна проводити зустріч на президентському рівні.

Напередодні радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк повідомив, що переговори з Росією відбуваються важко. Водночас він зазначив, що на погодження спірних моментів по мирному договору може піти від кількох днів до півтора тижня.

На день раніше в Офісі президента висловили впевненість, що домовленості про припинення вогню буде досягнуто найближчим часом.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини