22 лютого 2022, 10:28

У Думі "дали задню" про нові межі "ЛДНР": "Ніхто не збирається йти далі"

У Москві уточнили заяву про межі визнання "ЛДНР", не претендуючи на повні території Луганської та Донецької областей.

У Думі "дали задню" про нові межі "ЛДНР": "Ніхто не збирається йти далі"

Визнання ОРДЛО з боку Кремля стосуватиметься лише тих частин, які російські окупаційні війська встигли захопити у 2014-2015 роках.

Заяву про це зробила перший заступник голови комітету Думи РФ у міжнародних справах Світлана Жукова, яка спростувала визнання "ЛДНР" у межах Донецької та Луганської областей України, пише "РБК".

"У тих межах, що зараз, звісно. Ніхто не збирається йти далі. Ми у документах жодних інших кордонів не визначали", – заявила вона.

Зауважимо, що Леонід Калашніков, який першим зробив заяву про межі визнання ОРДЛО, уточнив свої слова та пояснив, що його неправильно зрозуміли.

"Я сказав, що угода не регулює саме ці питання [кордонів]. "ЛНР", "ДНР" рахують свої кордони самі, ми свої кордони Росії рахуємо самі. (...) Ми укладаємо з чинною владою "ЛНР", "ДНР", про межі не йдеться", – заявив російський депутат.

Посли країн-членів ЄС зустрінуться у вівторок вранці, щоб обговорити можливі санкції проти Росії у відповідь на її офіційне визнання двох сепаратистських регіонів України з можливим варіантом обмежених санкцій, повідомив представник ЄС.

Дипломат ЄС окремо сказав, що зустріч стане "інформаційним пунктом" для посланців, на ній також розглянуть, як діяти у зв'язку із заявою, зробленою лідерами ЄС у понеділок, про те, що Блок "відреагує на санкції проти тих, хто причетний до цього незаконного акту".

Представник ЄС сказав, що деякі держави-члени хотіли б, щоб санкції були обмежені у відповідь на крок президента Росії Володимира Путіна щодо Східної України, тоді як інші хочуть, щоб весь спектр санкцій, які обговорювалися в останні тижні, було застосовано зараз.

Чиновник сказав, що може відбутися зустріч лідерів ЄС для обговорення відповіді Блоку, але рішення про це ще не ухвалено.

Раніше ми повідомляли, що було скликане термінове засідання Ради безпеки ООН щодо України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини