17 лютого 2022, 18:30

Кремль висунув США нові вимоги щодо України

Росія залишилася незадоволена відповідями США щодо гарантій безпеки, заявивши, що партнери обрали "зручні теми".

Кремль висунув США нові вимоги щодо України

17 лютого МЗС РФ опублікувало відповіді США щодо так званих гарантій безпеки. Кремль розкритикував позицію Білого дому, оскільки у них Москві відмовили у розгляді вимог: розширення НАТО, відмова від створення військових баз на території пострадянських держав і повернення НАТО до кордонів 1997 року.

Після того, як США неодноразово сказали, що є теми, на які Кремль ніяк не зможе вплинути, у цивілізованому світі це називається "демократією", у відомстві Лаврова запевнили американських дипломатів у тому, що вони обрали "зручні" для переговорів теми. І оскільки їм відмовляються давати юридичні обіцянки щодо НАТО, "Росія буде змушена реагувати, зокрема шляхом реалізації заходів військово-технічного характеру", пише РБК.

Після цього Росія представила нові пропозиції із 10 пунктів.

Тож у Росії стверджують, що не готуються до вторгнення в Україну, а спроби перекласти на неї відповідальність за ескалацію розцінюють як елемент тиску. При цьому запевняють, що як тільки Київ набуде членства в Альянсі, може відбутися війна.

Також РФ відмовилася дотримуватися Будапештського меморандуму, заявивши, що Україна нібито втратила територію (йдеться про Крим – ред.) внаслідок внутрішніх процесів.

Крім того, Росія заперечує свою участь у війні на Донбасі. РФ продовжує претендувати на роль посередника між сторонами конфлікту. До речі, Кремль знову вимагає виконання Мінських угод. Нагадаємо, згідно з "Мінськом" Дебальцеве має перебувати під контролем ЗСУ, проте вже кілька років окупанти ігнорують цей пункт.

Також Росія висунула кілька нових вимог щодо України: припинення постачання зброї та відкликання всього вже поставленого, відкликання всіх західних інструкторів і радників, відмова країн НАТО від спільних навчань із ЗСУ.

Ще Росія хоче, щоб Пентагон відкликав свої війська з Європи, однак накопичення сил біля українських кордонів називає своїм законним правом. Вони нібито не торкаються інтересів Америки й України.

Загалом Москва знову готова розв'язати війну у гонитві за іміджем головного миротворця у світі та називає себе "колискою" демократії, вимагаючи узгоджувати з нею долю іншої держави, яка 30 років тому стала незалежною.

Раніше Путін заявив про готовність вести переговори на тему "гарантій безпеки", але Україна – це лише частина "великої проблеми".

У Кремлі розраховують, що їх ультиматуми й ігри м'язами змусять НАТО відступити та "здати" деякі сфери впливу на пострадянському просторі.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини