16 лютого 2022, 19:22

У Росії затримано опозиційного політолога Солов'я та його сина, проведено обшуки

З дому Валерія Солов'я та його сина силовики вилучили всю техніку.

У Росії затримано опозиційного політолога Солов'я та його сина, проведено обшуки

У Російській Федерації затриманий політолог Валерій Соловей, відомий своїми опозиційними поглядами та критикою на адресу чинного кремлівського режиму, а також його син.

Як повідомляє Znak.com, силовики провели обшуки вдома у затриманих і вилучили звідти всю техніку. Зараз достовірно невідомо, чому затримані політолог і його родич, проте джерела заявляють, що слідчі дії проводилися у рамках справи, порушеної за статтею 282 КК РФ. У цій статті йдеться про "збурення ненависті та приниження людської гідності".

Тим часом російський пропагандистський Telegram-канал RT пише, що приводом для затримання стали пости, які Соловей публікував в анонімному Telegram-каналі "Генерал СЗР". У повідомленні стверджується, що адміністрування цього ресурсу буцімто здійснюється з території України.

Вилучену у політолога техніку буде відправлено на експертизу.

Валерій Соловей – уродженець міста Щастя Луганської області. Політолог має науковий ступінь доктора історичних наук. У минулому завідував кафедрою зв'язків із громадськістю МДІМВ.

У 2020 році російські правоохоронці вже затримували Солов'я за організовану ним акцію "День змін" на підтримку мітингувальників у Хабаровську та Білорусі, а також на підтримку опозиціонера Олексія Навального й інших політв'язнів.

Нагадаємо, днями Соловей припустив, що рішення про можливе вторгнення Росії в Україну прийматиметься у Кремлі вже після закінчення Олімпійських ігор у Пекіні.

Раніше політолог заявив, що після провалу переговорів Москви та Вашингтона щодо так званих "гарантій безпеки у Європі" ризик великої війни зріс.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини