12 лютого 2022, 16:39

Росія розпочала евакуацію дипломатів з України: Захарова назвала причину

РФ розпочала евакуацію своїх дипломатів з території України на тлі повідомлень про швидке вторгнення російських військ.

Росія розпочала евакуацію дипломатів з України: Захарова назвала причину

Офіційний представник Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова підтвердила інформацію щодо евакуації російських дипломатів із території України.

Офіційна заява була оприлюднена на сайті російського міністерства.

"Ми дійсно прийняли рішення про деяку оптимізацію штатів російських закордонних установ в Україні", – заявила Захарова. Вона уточнила, що попри вивіз співробітників дипвідомства РФ на українській території продовжують роботу.

Спікер МЗС не стала підтверджувати інформацію щодо підготовки вторгнення російських військ в Україну. Вона заявила, що РФ евакуює своїх дипломатів нібито через побоювання "силових акцій" з боку України.

Захарова публічно звинуватила країни Заходу у підготовці провокації в Україні. "Доказом", за її словами, є евакуація з країни американських, британських, канадських, ізраїльських дипломатів.

“Наші американські та британські колеги, мабуть, знають про якісь акції, що готуються”, – заявила представниця країни-агресора.

Варто зазначити, що заяву Захарова зробила на тлі масштабного перекидання військ РФ до кордонів України, а також до анексованого Криму. Росія сьогодні сконцентрувала на своїх західних кордонах приблизно півсотні батальйонних тактичних груп, готових до нападу.

Західні розвідки оцінюють ризик вторгнення ЗС РФ в Україну як дуже високий. За даними американських ЗМІ, Росія може піти у наступ вже найближчої середи, 16 лютого.

Важливо, що влада Росії категорично заперечує плани щодо нападу на Україну. Повідомлення західних політиків і ЗМІ про підготовку до вторгнення вони називають "провокацією".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що МЗС дало рекомендації українцям через повідомлення про можливе швидке вторгнення військ Росії.

Ми також писали, що українські партії "ЄС" і "Голос" ініціювали екстрене засідання парламенту через ризик нападу РФ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини