10 лютого 2022, 11:57

"Про що мовчать на росТВ?" – ЗМІ дізналися про рекордний за 77 років спад населення у Росії

Таких важких людських втрат росіяни не зазнавали з часів Другої світової війни.

"Про що мовчать на росТВ?" – ЗМІ дізналися про рекордний за 77 років спад населення у Росії

У Росії продовжує рекордними темпами скорочуватися населення: природне зменшення жителів у РФ 2021 року вперше в історії перевалило поріг у мільйон людей - це абсолютний антирекорд у новітній історії Росії.

Про це свідчать попередні дані Росстату.

Таких важких людських втрат росіяни не зазнавали з часів Другої світової війни. У Кремлі назвали свіжу демографічну статистику "сумною".

Коментуючи ситуацію, що склалася, російське бюро "Радіо Свобода" зазначає, що Кремль, незважаючи на спроби переламати ситуацію, не може впоратися з великою проблемою.

На тлі скорочення населення Москва вирішила скрасити статистику, роздаючи російське громадянство на пострадянському просторі. Найчастіше росіянами стають жителі середньої Азії, які емігрують до РФ, проте, своєю чергою, підвищують соціальну напругу.

Журналіст Леон Кремер підкреслює, що скорочення населення такими темпами становить серйозну небезпеку для Росії, яка має велику кількість неосвоєних територій і сіл, що вимирають.

"За минулий рік, щоб хоч якось змастити скорочення населення, було видано понад 300 тисяч паспортів іноземним громадянам. Звичайно, навіщо підвищувати народжуваність, виховуючи своїх громадян, коли можна просто роздати паспорти – швидкий і легкий спосіб. Але це все одно викликало зниження абсолютної кількості жителів Росії на 686 000 осіб - такі дії хоч і викликають деяке поліпшення статистики, але лише косметичні, викликаючи соціальну напругу, витрати на соціальні виплати, міжнаціональні конфлікти, зміщення демографічного балансу населення, зміну менталітету, зміни конфесійного балансу й ін. , інші фактори, які потім уже викликають масові бійки та гучні скандали й інше", - зазначив він.

Кількість померлих у Росії за останні 12 місяців перевищила 2,4 мільйона людей.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини