10 лютого 2022, 10:02

Путін знову заговорив про "гарантії безпеки" та заявив про "напруженість" у світі

Президент Росії привітав усіх співробітників МЗС зі святом і заявив, що добиватиметься від НАТО та США юридичних "гарантій безпеки".

Путін знову заговорив про "гарантії безпеки" та заявив про "напруженість" у світі

10 лютого у Росії святкують День дипломатичного працівника. Глава РФ вирішив не лише привітати всіх дипломатів Росії, а й заявив, що добиватиметься від Заходу письмових "гарантій безпеки" через "нестабільну ситуацію" у світі.

Текст привітання та звернення до ветеранів і чинних співробітників МЗС Кремль опублікував на своєму сайті.

Путін заявив, що ситуація у світі стає "турбулентною та напруженою". Всі ці фактори вимагають, щоб Росія отримала від США та НАТО "гарантії безпеки", які мають бути юридично закріпленими.

Крім того, глава Росії впевнений, що дипломати також докладуть максимум зусиль, щоб "зміцнити позиції Росії" на міжнародній арені.

Ще у середині грудня 2021 року у МЗС РФ направили до США проєкт договору про "гарантії безпеки". Головний пункт полягає у тому, щоб НАТО не приймало до своїх лав Україну, а також відмовилося від будь-якої військової діяльності на території України.

10 січня у Женеві відбулися переговори між США та Росією щодо "гарантій безпеки". У Вашингтоні та Брюсселі дали зрозуміти Москві, що будь-яка країна має повне право увійти до НАТО та Росія не може завадити цьому.

На початку лютого Вашингтон надіслав Москві свій документ щодо "гарантій безпеки". У РФ його все ще вивчають.

Раніше ми повідомляли, що Росія терміново перекидає з Сирії до акваторії Чорного моря бойові фрегати. Не виключено, що вони мають розсіяти увагу флоту НАТО у Середземному морі.

Нагадаємо, заступник голови МЗС Росії Рябков прокоментував новину про можливе розміщення під Харковом американської ракетної системи THAAD.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини