9 лютого 2022, 14:58

У МЗС Росії відреагували на новину про розміщення під Харковом комплексів THAAD

У Росії звинуватили Україну у провокаціях та інформаційному вкиданні щодо розміщення під Харковом систем THAAD.

У МЗС Росії відреагували на новину про розміщення під Харковом комплексів THAAD

У понеділок, 7 лютого, журналісти ТАСС розмістили новину про те, що Київ нібито попросив Вашингтон розмістити у районі Харкова протиракетні комплекси Terminal High Altitude Area Defense (THAAD). Через два дні у Москві вирішили відреагувати на статтю.

Сьогодні, 9 лютого, заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков звинуватив Київ у провокації та військовому пресингу Росії. Комплекси THAAD призначені для перехоплення ракет середньої дальності, повідомляє ТАСС.

У понеділок після публікації статті ТАСС представник Держдепартаменту США Нед Прайс відмовився коментувати новину. Він заявив, що неможливо коментувати те, що "не має місця бути".

У Росії політики й експерти вирішили детальніше зупинитися на цій темі, коментуючи можливість встановлення в Україні комплексів THAAD.

Підключилися до цієї теми й у МЗС Росії. Рябков впевнений, що це вкидання було здійснено Україною спеціально, щоб створювати пресинг на Росію, а заразом і шантажувати її.

Відреагували на новину й у Кремлі. Пєсков заявив, що такий крок із боку України не призведе до стабілізації ситуації. До того ж комплекс дозволить контролювати повітряно-космічний простір над Росією та "дивитися" вглиб країни до 1 тисячі км.

Заступник голови МЗС Росії Олександр Панкін під час засідання клубу "Валдай" закликав Вашингтон не йти на поводу у Києва та не постачати в Україну комплекси THAAD.

Він закликав США "не робити дурниці" та не заводити ситуацію, що склалася, у "глухий кут, звідки не буде більше виходу".

Раніше ми повідомляли, що 9 лютого в Україні стартували масштабні військові навчання "Заметіль-2022", до яких залучені комплекси Javelin і безпілотники Bayraktar.

Нагадаємо, експерт Клименко розповів про рух п'яти російських кораблів у бік акваторії Чорного моря.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини