8 лютого 2022, 12:28

Петиція Яшина про відставку Кадирова зібрала понад 100 тисяч голосів: у Кремлі дали коментар

За добу петиція російського опозиціонера Іллі Яшина за відставку Рамзана Кадирова зібрала понад 100 тисяч підписів.

Петиція Яшина про відставку Кадирова зібрала понад 100 тисяч голосів: у Кремлі дали коментар

Напередодні російський опозиціонер Ілля Яшин на ресурсі Change.org зміг розмістити петицію, де вимагає відправити голову Чечні Рамзана Кадирова у відставку. Менше ніж за добу петиція спромоглася зібрати понад 100 тисяч підписів.

Крім петиції, Яшин розмістив і відеозвернення до самого Кадирова (за добу ролик переглянули понад 2 млн людей), назвавши того "падишахом", інформує DW.

У петиції політик заявив, що за час перебування при владі Кадиров вже перетворив регіон на "відокремлену державу" всередині самої Росії. У його "країні" не діють закони РФ, причому сам Кадиров досі не зміг вирішити всі економічні проблеми у регіоні. З цього Яшин і робить висновки, що глава Чечні не може належним чином впоратися зі своїми обов'язками.

Не подобається Яшину і той факт, що Кадиров погрожує позбавити життя громадян Росії. У цьому випадку йдеться про сім'ю екссудді Чечні Янгулбаєвих.

У своїх промовах і погрозах на адресу журналістів, політиків і правозахисників Кадиров і його прихильники апелюють не до законів, а до "кровної помсти".

Російський політик заступився за Зарема Мусаєва, дружину Сайді Янгулбаєва. Яшин поцікавився у Кадирова, чи не соромно йому "воювати" з жінками.

Наприкінці політик пригадав Кадирову й вбивство Бориса Нємцова. У петиції, яка звернена до президента Росії, вимагають звільнити Кадирова з посади.

Вже відома реакція Кремля. У прес-службі глави Росії заявили, що голоси могли бути накручені за допомогою ботів, а отже і розглядати її не будуть.

Ще у січні Кадиров погрожував Янгулбаєву, журналістці Мілашиній, правозахиснику Каляпіну та ін. У Кремлі всі загрози на адресу росіян з боку Кадирова назвали "вираженням особистої думки" та відмовилися розбиратися у ситуації, що склалася.

Раніше ми повідомляли, що після погроз Кадирова на адресу Янгулбаєва екссуддя втік із Росії разом із дочкою.

Нагадаємо, у прес-службі Кремля були здивовані питанням журналіста про те, чи боїться Путін главу Чечні.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини