22 січня 2022, 07:51

Кадиров підтвердив викрадення дружини колишнього федерального судді – у Кремлі не вірять

Глава Чечні Рамзан Кадиров відкрито погрожує всій сім'ї екс-юриста Комітету проти тортур та екс-судді Верховного суду Чечні Сайді Янгулбаєва.

Кадиров підтвердив викрадення дружини колишнього федерального судді – у Кремлі не вірять

Рамзан Кадиров підтвердив факт викрадення дружини колишнього федерального судді Сайді Янгулбаєва у місті Нижній Новгород.

У своєму ТГ-каналі глава Чечні стверджує, що операцію силовиків було погоджено, а причиною "затримання" жінки нібито стало те, що вона кілька разів проігнорувала надіслані їй повістки.

"Як би там не було, заявляю, що на цю сімейку чекає місце або у в'язниці, або під землею. І це вже залежить не від мене", – написав Кадиров.

Ввечері 20 січня люди у масках увірвалися до квартири Сайді Янгулбаєва та силою забрали його дружину Зарему Мусаєву. Перед цим вони подали ухвалу про її привезення на допит у справі про шахрайство. Щойно невідомі з'явилися на порозі квартири, Янгулбаєв почав дзвонити до поліції. Проте допомога приїхала лише за кілька годин після викрадення жінки.

За словами родичів судді, Зарема Мусаєва – діабетик. Чоловіки, що представилися чеченськими поліціянтами, буквально витягли її по сходах, коли вона знепритомніла. Рідні Мусаєвої побоюються, що жінка може померти у Чечні через відсутність медичної допомоги. Її забрали з квартири без верхнього одягу та необхідних ліків.

Сім'я Янгулбаєва переїхала з Чечні у 2017 році після того, як суддя втратив посаду та разом зі старшим сином Абубакаром побував у катувальному підвалі у резиденції Кадирова, де обидва зазнавали знущань.

Пізніше така ж доля спіткала молодшого сина судді Ібрагіма. Його утримували у полоні пів року, та весь цей час його рідним нічого не було відомо про його долю, пише BBC.

Абубакар Янгулбаєв працював юристом "Комітету проти катувань". У грудні минулого року він розповів про зникнення кількох десятків родичів у Чечні.

Суддя вважає, що його родичів підозрюють у причетності до опозиційного чеченського каналу 1DAT, в етері якого звучить критика на адресу Рамзана Кадирова.

Адвокат сім'ї Янгулбаєва розповів "Дощу", що перед викраденням силовики справді висилали повістки його підзахисним, але вони приходили на неіснуючу адресу.

Після викрадення хворої жінки та резонансу у суспільстві в етері з'явилися кадри спілкування чеченського омбудсмена з накаченою ліками дружиною Янгулбаєва.

Зарема Мусаєва насилу відповіла на поставлені питання омбудсмена, розповівши, що жодного насильства до неї не застосовували та навіть купили їй інсулін.

Син викраденої з Нижнього Новгорода Зареми Мусаєвої каже, що, судячи з кадрів, його мати перебуває у дуже тяжкому стані.

Цікаво, що спікер Кремля Дмитро Пєсков вдає, що не володіє ситуацією про викрадення дружини колишнього федерального судді, називаючи подію "фантастичною історією". За його словами, все, що відбувається, знаходиться під контролем поліції, а влада країни нібито не втручається.

Як повідомлялося раніше, всередині Росії на Північному Кавказі розгорається новий конфлікт, пов'язаний із погрозами Кадирова на адресу Інгушетії.

Глава Чечні заявив, що інгуський народ має три дні, щоб висунути йому звинувачення, після чого він почне діяти сам.

Інгуші відповіли на погрозу сусіда, висунувши три претензії Кадирову.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини