21 січня 2022, 16:05

Блінкен вказав Лаврову на головну помилку Кремля з Україною та НАТО: "Я сказав правду"

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що Росія сама штовхає Україну до НАТО.

Блінкен вказав Лаврову на головну помилку Кремля з Україною та НАТО: "Я сказав правду"

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Москви 21 січня розповів голові МЗС РФ Сергію Лаврову, яку помилку Москва зробила щодо України та НАТО.

Про цю деталь бесіди Блінкен повідомив на прес-конференції за підсумками переговорів, передає Діалог.UA.

Блінкен наголосив, що саме агресивні дії Росії провокують НАТО посилюватись та розширюватися. Європейські країни прагнуть бути членом Альянсу, щоб захиститись від повторення грузинського й українського сценаріїв.

"Я сказав Лаврову: ви самі погіршуєте ситуацію, у 2014 році рівень симпатії українців до Росії був набагато вищим. Але через російську агресію НАТО доводиться збільшувати свою присутність у Європі, а підтримка вступу України до Альянсу серед українців значно зросла", - заявив Блінкен.

Варто зазначити, що переговори держсекретаря США з Лавровим у Москві тривали лише близько 1,5 години. У ході бесіди Блінкен пообіцяв "швидку та жорстку відповідь", якщо Росія зважиться на військове вторгнення в Україну.

Лавров, зі свого боку, переконував, що жодного нападу на Україну не планується. Він також закликав Блінкена вплинути на Київ, щоб той погодився виконати Мінські угоди у варіанті, вигідному Кремлю.

Варто зазначити, що перед поїздкою до Москви Блінкен із робочим візитом вирушив до Києва. Там він обговорював шляхи заборони Росії, яка сконцентрувала на українських кордонах 100-тисячне військо.

Нагадаємо, за словами Блінкена, ще у 2008 році Путін розповідав президенту США, що не вважає Україну державою.

Також Блінкен пояснив, що Вашингтон вважатиме за російське вторгнення в Україну.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини