19 січня 2022, 15:47

Росія знайшла альтернативу "гарантіям безпеки", заявивши, що тепер слово за США

Росії буде досить, якщо США не голосуватимуть за вступ України до НАТО.

Росія знайшла альтернативу "гарантіям безпеки", заявивши, що тепер слово за США

У Москві заявили, що як альтернативи "гарантій безпеки" їм буде досить письмових гарантій того, що Вашингтон не буде голосувати за вступ України до НАТО.

Сьогодні, 19 січня, заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков, який очолював російську делегацію на переговорному процесі зі США у Женеві 9-10 січня, заявив, що РФ вигадала альтернативу "гарантіям безпеки", інформує ТАСС.

На майданчику дискусійного клубу "Валдай" Сергій Рябков заявив, що Росія не проти як "гарантії безпеки" отримати від США письмовий доказ того, що Вашингтон ніколи не буде голосувати за вступ до НАТО України й інших країн.

У МЗС РФ заявили, що у НАТО забувають Бухарестський саміт 2008 року, коли вони дали згоду на вступ до Альянсу України та Грузії, або ж США у письмовій формі дадуть гарантії Москві, що вони більше ніколи не голосуватимуть за вступ до Блоку тієї чи іншої країни.

Міністр заявив, що інший варіант найпростіший, головне, щоб Вашингтон дав це добро. Відтепер все залежить від США, які мають розставити пріоритети: чи європейська безпека, чи "ущербні для себе ідеї".

Рябков заявив, що Росія і надалі робитиме найактивніші кроки у напрямі недопущення вступу України до НАТО, оскільки такий поворот подій безпосередньо зачіпає "безпеку Росії", заявив Рябков.

Міністр додав, що Україна і без членства у НАТО стає все більш інтегрованою до Альянсу.

Раніше ми повідомляли, що Столтенберг анонсував підготовку документа від НАТО щодо "гарантій безпеки" Росії.

Нагадаємо, за 90 км від Київської області на території Білорусі розмістили військову техніку з Росії, включно з системами "Ураган".

Також ми повідомляли, що у Мережі показали протистояння між протитанковою ракетною системою NLAW і російським танком.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини