14 січня 2022, 18:53

Кремль вимагає пояснень від Туреччини через слова помічника Ердогана про сили ОДКБ у Казахстані

Москва попросила в Анкари роз'яснень у зв'язку із заявою помічника турецького президента щодо використання сил ОДКБ у Казахстані.

Кремль вимагає пояснень від Туреччини через слова помічника Ердогана про сили ОДКБ у Казахстані

Росія, яка втратила вплив у Закавказзі, не може змиритися з тим, що Туреччина не тільки впритул підійшла до кордонів РФ, створивши союз з Азербайджаном, але й набуває відчутної політичної ваги. Анкара відкрито йде проти Кремля у питанні Криму та Донбасу, а тепер зробила заяву про сили ОДКБ у Казахстані.

14 січня голова МЗС РФ Сергій Лавров обурився тим, що один із радників президента Реджепа Тайіпа Ердогана засудив дії Казахстану щодо запрошення сил ОДКБ, пише ТАСС.

"Ми зараз попросили наших турецьких колег пояснити, що це означає", – заявив дипломат.

Радник турецького президента Іхсан Шенер справді розкритикував присутність ОДКБ у Казахстані. Він впевнений, що за протестами стоять зовнішні сили, які прагнуть послабити тюркську єдність: "Вони хочуть повернути 30 років як держава, що звільнилася від радянського ярма, яка звернулася до своїх багатств, культури та цінностей, назад у ці порожні, безглузді жорна".

І хоча Шенер уникав прямих висловлювань на адресу Москви, ймовірно, у Росії мають певну інформацію, яка змушує їх хвилюватися.

Нагадаємо, сили ОДКБ зайшли до Казахстану на запрошення президента Касим-Жомарта Токаєва. "Миротворці" взяли під контроль аеропорти, військові та відомчі об'єкти.

Союзники Казахстану вже планували наростити присутність контингенту, але Токаєв раптово вказав ОДКБ на двері.

Є припущення, що за цими словами казахського президента стоїть Китай, невдоволений появою росіян у регіоні.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини