14 січня 2022, 11:54

Лавров озвучив дві "червоні лінії" щодо України та НАТО

Лавров заявив, що поява НАТО біля російського кордону – справжнісінька "червона лінія".

Лавров озвучив дві "червоні лінії" щодо України та НАТО

Сьогодні, 14 січня, виступаючи перед пресою щодо підсумків роботи МЗС у 2021 році, Сергій Лавров приділив багато уваги темі НАТО й України.

Зокрема, голова МЗС Росії дав зрозуміти, що вступ України до НАТО – це справжнісінька "червона лінія". Росія не потерпить, щоб Альянс був біля її кордону, інформує ТАСС.

Також Лавров розповів і про другу "червону лінію": це коли Україна не стане членом НАТО, але на її території з'являться ударні комплекси, спрямовані у бік Росії, а на узбережжі Азовського моря США збудують нові військові бази.

У Росії заявили, що НАТО, намагаючись стримати Росію та Китай, штучно розширює свій склад, намагаючись туди "втягнути" й Україну.

Згадав Лавров і промову Столтенберга про те, що НАТО вітатиме у своєму Альянсі скандинавські країни. Голова МЗС РФ заявив, що Москва поважає суверенітет Фінляндії та Швеції, проте його не поважають у НАТО, оскільки хочуть, щоб країни стали повноправними членами Альянсу.

Також Лавров заявив, що Росія нібито довго зазнавала розширення НАТО на Схід, проте лише у 2021 році "терпець урвався".

Раніше у США дали зрозуміти Росії, що на сьогодні у неї два шляхи подолання кризи: діалог і дипломатія.

Нагадаємо, Сікорський дав відповідь Лаврову на слова про те, що НАТО є геополітичним проєктом, який хоче захопити території, що утворилися після розпаду СРСР.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини