13 січня 2022, 17:41

Гризлов, який відповідав за український напрям, призначений послом РФ у Білорусі

Мінськ схвалив кандидатуру Бориса Гризлова як нового посла РФ у Білорусі.

Гризлов, який відповідав за український напрям, призначений послом РФ у Білорусі

Російського дипломата Бориса Гризлова перекинули з українського на білоруський напрям. МЗС Білорусі схвалило його призначення на пост посла РФ у Мінську.

Про це повідомило російське видання Sputnik Білорусь із посиланням на поінформоване джерело. Офіційного підтвердження наразі немає.

“Кандидатуру Бориса Гризлова на посаду посла РФ у Білорусі погодило білоруське МЗС”, – повідомило видання.

Очікується, що розпочати виконання нових обов'язків дипломат може вже найближчими днями.

Варто зазначити, що Гризлов з 2015 року очолює російську делегацію на Мінських переговорах щодо Донбасу. Офіційно його посада називається “представник Росії у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації у східній частині України”.

Хто замінить Гризлова у Тристоронній контактній групі, наразі невідомо. Проте надій на те, що новий голова делегації РФ зможе переламати ситуацію щодо Донбасу, немає. Мінські переговори зайшли у глухий кут, тому що Москва відмовляється домовлятися, поки Київ не піде на поступки. Зокрема, росіяни вимагають прямих переговорів України з ватажками "Л/ДНР", внесення особливого статусу Донбасу до української Конституції, а також проведення місцевих виборів до ОРДЛО до повернення Києву контролю над кордоном.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Гризлов розкрив стратегічний задум Росії щодо Донбасу.

Ми також писали, що Кравчук поставив у глухий кут Гризлова одним "прямим питанням" – голова делегації РФ не зміг відповісти.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини