13 січня 2022, 16:15

"Потрібно покласти край", – Рябков заявив про "військові варіанти" по Україні на столі у Путіна

У МЗС Росії заявили, що на переговорах Захід повністю відкинув вимоги РФ щодо України.

"Потрібно покласти край", – Рябков заявив про "військові варіанти" по Україні на столі у Путіна

Після провалу російських вимог щодо гарантій невступу України до НАТО Москва виступила з новими погрозами. Заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков в інтерв'ю каналу RTVI заявив, що російські військові пропонують главі Кремля Володимиру Путіну варіанти на випадок погіршення обстановки навколо України.

За словами російського дипломата, на переговорах Захід повністю відкинув вимоги РФ.

"Головна проблема: США та їх союзники по НАТО ні у якому разі не готові йти назустріч нашим ключовим вимогам щодо нерозширення НАТО, згортання інфраструктури Альянсу та повернення його до кордонів станом на 1997 рік і, зрозуміло, за тематикою, що стосується юридично зобов'язувальних гарантій нерозміщення відповідних систем у безпосередній близькості від наших кордонів", – заявив російський дипломат.

За словами заступника Лаврова, у "голову владі України можуть прийти речі, які й осмислити складно", яким РФ "хоче покласти край". Що саме дипломат мав на увазі, він уточнювати не став, проте додав, що російська влада поряд із дипломатичними способами вирішення конфлікту розглядає суто військові варіанти.

Нагадаємо, заступник держсекретаря США Венді Шерман раніше на своєму брифінгу знову пригрозила економічними обмеженнями щодо РФ. Вона запевнила, що Білий дім готовий накласти ембарго проти найважливіших фінустанов РФ і посилити контроль за експортом, а також надавати підтримку партнерам за ймовірного вторгнення в Україну. За оцінкою американського дипломата, такі можливі кроки стануть на порядок жорсткішими, ніж вісім років тому.

У соціальних мережах фіксують перекидання великої кількості військової техніки Східного військового округу РФ на Захід у бік кордону України. Журналісти проєкту Conflict Intelligence Team опублікували великий матеріал із фотографіями, на яких можна помітити ешелони з важкою бронетехнікою, ударними артилерійськими системами та танками на залізничних платформах.

До слова, Блінкен вказав на важливий момент на переговорах США та РФ щодо України.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини