12 січня 2022, 16:25

Кремль відповів Зеленському та назвав умову для нових домовленостей щодо Донбасу

У Росії продовжують наполягати на "виконанні попередніх домовленостей" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Кремль відповів Зеленському та назвав умову для нових домовленостей щодо Донбасу

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков повідомив про готовність РФ до предметної розмови щодо зниження напруженості на Донбасі, але при цьому закликав спочатку "виконати попередні домовленості".

Таким чином він відповів на заклик президента України Володимира Зеленського до конкретних кроків, спрямованих на врегулювання конфлікту на Донбасі, інформує "Коммерсантъ".

За словами представника російського президента, перед тим, як розпочинати предметну розмову, необхідно предметно реалізувати попередні домовленості. Пєсков назвав "неправильною тактикою" додавати нові "невиконані домовленості" до вже наявних "невиконаних домовленостей".

Коментуючи можливість проведення нового саміту у "нормандському форматі" на рівні глав держав, прессекретар Кремля заявив, що "натяки на таку зустріч ніколи не зникали", але конкретних термінів на сьогодні немає.

Напередодні президент України прийняв у Києві радників лідерів Німеччини та Франції Йєнса Плетнера й Еммануеля Бонна. Сторони обмінялися думками щодо активізації роботи "нормандського формату". Зеленський заявив про необхідність предметних домовленостей щодо деескалації на Донбасі та повідомив про готовність української сторони до такої розмови.

Своєю чергою голова Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив, що Україна залишається відданою політико-дипломатичному шляху врегулювання ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, 7 січня президент Франції Еммануель Макрон заявив про намір Парижа та Берліна ініціювати проведення зустрічі у "нормандському форматі" найближчими тижнями, щоб у тому числі позначити спільний погляд ЄС на ситуацію з безпекою у Європі.

Тим часом президент РФ Володимир Путін продовжує наполягати на тому, що ймовірність проведення чергового саміту лідерів "Нормандської четвірки" залежить від виконання Україною мінського "Комплексу заходів".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини