10 січня 2022, 14:41

У Кремлі відповіли на питання стурбованості Путіна щодо місцеперебування Назарбаєва

За словами Пєскова, Кремль не цікавиться питанням сьогоднішнього місцеперебування Нурсултана Назарбаєва.

У Кремлі відповіли на питання стурбованості Путіна щодо місцеперебування Назарбаєва

Досі невідоме точне місцеперебування колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. Однак у Кремлі відповіли, що їх це питання не хвилює, оскільки це проблеми Казахстану.

Сьогодні, 10 січня, під час спілкування з пресою один із журналістів поцікавився у голови пресслужби президента Росії ситуацією щодо можливого місцеперебування Назарбаєва, інформує "РБК".

Дмитро Пєсков відповів, що Володимир Путін не цікавиться питанням можливого місцеперебування Назарбаєва, оскільки це "внутрішні справи Казахстану".

Також у пресслужбі глави Росії заявили, що під час протестних акцій у Казахстані Путін виходив на телефонний зв'язок, але з чинним главою країни Касимом-Жомартом Токаєвим.

Пєсков заявив, що йому невідомо, планував чи планує президент Росії вийти на зв'язок із Назарбаєвим.

2 січня 2022 року у Казахстані у містах Актау та Жанаозен люди вийшли на мітинг проти підвищення ціни на скраплений газ. Згодом протести набули політичного характеру, де учасники мітингів вимагали відставки всього уряду з президентом на чолі.

У багатьох містах люди скандували гасло, яке закликало Назарбаєва залишити свою посаду. У Талдикоргані мітингувальники знесли пам'ятник колишньому президентові країни.

5 січня Токаєв заявив, що змінить Назарбаєва на посаді голови Ради безпеки Казахстану.

Місцеві ЗМІ писали про те, що Назарбаєв із сім'єю покинули Казахстан. Проте його прессекретар продовжує запевняти всіх, що той перебуває у Нур-Султані та нікуди не їхав.

Раніше, 8 січня, у пресслужбі Назарбаєва повідомили, що той перебуває у Казахстані та закликає всіх скласти зброю та згуртуватися навколо Токаєва.

Нагадаємо, політолог Дубнов не виключив, що під час протестних акцій у Казахстані Назарбаєв покинув країну та вилетів на китайський острів Хайнань, де дуже часто проводить вільний час.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини