5 січня 2022, 16:37

Ту-214 зі спецзагону Путіна летить до Казахстану, де влада втрачає контроль над ситуацією

У Казахстан летить російський Ту-214 зі складу спеціального льотного загону "Росія".

Ту-214 зі спецзагону Путіна летить до Казахстану, де влада втрачає контроль над ситуацією

У середу, 5 січня, до Казахстану попрямував російський Ту-214, який займається перевезенням перших осіб країни.

Про це свідчать дані ресурсу Flightradar24, що моніторить польоти авіації по всьому світу.

Літак "Ту-214" зі спеціального льотного загону "Росія" (т.зв. "президентський полк") вилетів із московського аеропорту Внуково та вирушив до Казахстану. Кінцева точка не вказана, вона була прихована. Проте, ймовірно, борт прямує або до столиці Нур-Султан, або до міста Алмати.

Цей борт використовується для перевезення перших осіб РФ. Він підпорядкований безпосередньо Управлінню справами президента Росії.

Літак був відправлений до Казахстану на тлі повідомлень про те, що колишній президент Нурсултан Назарбаєв може залишити країну нібито для лікування. З'явилися припущення, що саме цим літаком його буде евакуйовано до Росії. Проте підтвердження цієї інформації немає.

Тим часом над Казахстаном спостерігаються активні польоти приватних джетів, які залишають країну. Можливо, на них від протестів тікають високопосадовці й олігархи з сім'ями.

Контекст

1 січня у Казахстані спалахнули масові протести через підвищення на 50% цін на газ. Сьогодні, за чотири дні, ситуація досягла критичної точки. Протестувальники ведуть бої із силовиками, захоплюючи державні будівлі.

Головна вимога – це ліквідація корупційного режиму, збудованого колишнім президентом Нурсултаном Назарбаєвим, який навіть після відставки зберіг владу у країні.

У низці регіонів країни введено режим НС. Влада втрачає контроль над ситуацією, оскільки на бік протестувальників почали переходити силовики.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що з'явилася перша реакція із Росії на протести у Казахстані.

Ми також писали, що у Казахстані протестувальники зносять пам'ятник Назарбаєву: опубліковано відео.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини