3 січня 2022, 08:50

Володін вимагає від ЄС санкцій проти України через марш на честь Бандери

У Києві вважають, що вимоги Москви є банальною образою через неможливість контролювати українських націоналістів.

Володін вимагає від ЄС санкцій проти України через марш на честь Бандери

Голова Держдуми РФ В'ячеслав Володін закликав Європарламент ЄС, ПАРЄ й ОБСЄ "засудити" марш на честь дня народження одного з ідеологів українського націоналізму, лідера ОУН Степана Бандери, який у перший день нового року традиційно відбувся у Києві й інших містах України.

Про це голова нижньої палати російського парламенту написав у своєму Telegram-каналі.

Володін повторив звичні для російської пропаганди міфи та попередив про "відродження націоналізму у Європі".

Спікер Держдуми також поскаржився, що у "такій ситуації" держави, що входять до складу НАТО, забезпечують українську армію зброєю.

Висловлювання російської влади вже встигли прокоментувати у Києві. Парламентар Володимир Ар'єв, який представляє партію "Європейська солідарність", вважає заяву Володіна звичайною образою Росії за нездатність взяти під контроль націоналістів в Україні.

Парламентарій заявив в етері радіостанції "Эхо Москвы", що Кремль має вплив на ультраправі політичні сили у деяких європейських країнах, тоді як українські націоналісти залишаються непідконтрольними РФ.

Нагадаємо, 1 січня у Києві й інших українських містах відбулися факельні ходи з нагоди 113-ї річниці від дня народження Степана Бандери. У столиці організаторами маршу були партії "Правий сектор" і "Свобода". У заході взяли участь близько тисячі людей.

На акції у Києві майоріли прапори білоруської опозиції, а також звучали заклики включити Кубань до складу України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини