27 грудня 2021, 19:45

Міноборони РФ висунуло нові звинувачення НАТО

Російські військові чиновники продовжують підвищувати напруження заявами про прагнення НАТО до повномасштабної війни.

Міноборони РФ висунуло нові звинувачення НАТО

Заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін, звертаючись до іноземних військових аташе НАТО, заявив, що останнім часом Альянс нібито перейшов до практики прямих провокацій, що може призвести до реального збройного протистояння.

На його думку, військове будівництво НАТО нібито спрямоване на підготовку до великомасштабного конфлікту з Росією, пише RT російською. З 2002 року кордони Блоку пересунулися на понад тисячу кілометрів на схід. Це розширення дозволяє НАТО застосувати нестратегічні озброєння, які можуть знищити чи вразити цілі на території Росії.

Наприклад, тепер підняті з авіабаз в Естонії літаки матимуть змогу досягти Санкт-Петербурга за кілька хвилин. А більшість Калінінградської області у зоні ураження артсистем Північноатлантичного блоку.

Також Кремль дуже стурбований тим, що НАТО отримало доступ до нових портів Балтійського та Чорного морів. Однак тут же обмовився, що потенціал Альянсу зріс, проте процес нібито не був "спровокований" РФ. Мабуть, у Москві не вважають анексію Криму та потенційно можливу війну з Україною загрозою для світової безпеки.

Як повідомлялося раніше, Володимир Путін звинуватив США та НАТО у тому, що вони нібито "притисли" його до якоїсь лінії у питанні членства України в Альянсі. При цьому Кремль наполягає на тому, щоб ані Київ, ані Тбілісі не отримали схвалення від західних партнерів.

А ексміністр закордонних справ РФ Андрій Козирєв впевнений, що загрози Росії стосовно відносин із НАТО немає. Кремлю давно настав час "перестрибнути через стару епоху" та рухатися вперед, щоб стати членом цивілізованого суспільства.

У НАТО вперше за 2,5 роки готові до зустрічі з представниками Росії, проте Кремль, який так довго домагався цих переговорів, вирішив взяти паузу.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини