26 грудня 2021, 15:45

Путін заявив, що США та НАТО його “притисли до лінії” у питанні України

Президент РФ Володимир Путін вважає, що Захід його "притис до лінії" у питанні членства України у НАТО.

Путін заявив, що США та НАТО його “притисли до лінії” у питанні України

Російський президент Володимир Путін пояснив, навіщо висунув вимоги США та НАТО щодо "гарантій безпеки". Він вважає, що його "притисли до лінії".

Про це він заявив у коментарі пропагандистській програмі “Москва. Кремль. Путін". Вона вийшла на телеканалі "Росія-1" у неділю, 26 грудня, передає Діалог.UA.

"Нам нікуди вже відходити. Вони ж нас притисли до такої лінії, вибачте за моветон, що нам далі нікуди рухатися", – заявив лідер РФ.

Він знову повторив свою заяву про те, що США можуть розмістити в Україні ракетні системи за 4-5 хвилин "підлітного часу до Москви".

"Вони довели нас до такого стану, що ми повинні їм сказати: "Зупиніться!" – зазначив Путін.

Контекст

На початку грудня Росія передала Вашингтону свій проєкт угоди про "гарантії безпеки". По суті, він був низкою вимог до США та НАТО.

Це, серед іншого, відмова від розширення Альянсу за рахунок пострадянських країн, виведення військ та озброєння зі Східної Європи, повернення американської ядерної зброї, розміщеної за межами США, відмова від військової співпраці з Україною.

Експерти вже називають цей проєкт угоди другою "Ялтою – 2", вважаючи, що це спроба Кремля знову розділити Європу на сфери впливу.

Захід чітко дав зрозуміти, що вважає ці вимоги Москви неприйнятними, проте він готовий до переговорів.

Путін вже пригрозив НАТО можливою військовою відповіддю у разі відмови відвести війська зі Східної Європи.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що журналіст Юлія Латиніна впевнена: Кремль не буде по-справжньому воювати ані з НАТО, ані навіть з Україною.

Ми також писали, що опозиціонер Михайло Касьянов викрив президента РФ Володимира Путіна на брехні про НАТО.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини