26 грудня 2021, 12:32

Washington Post назвала точне місце початку можливої війни Росії й України

У виданні вважають, що у разі вторгнення зі сторони Азовського моря ЗСУ можуть виявитися безсилими перед вторгненням РФ.

Washington Post назвала точне місце початку можливої війни Росії й України

Впливове американське видання The Washington Post опублікувало матеріал, у якому назвало точку можливого збройного конфлікту між Москвою та Києвом. На думку редакції, зіткнення може статися в Азовському морі.

Журналісти зазначають: "Є підстави вважати, що берегова лінія Азова має для Росії більш серйозну стратегічну й економічну цінність, аніж східні прикордонні райони України, що постраждали від війни".

За даними видання, увага міжнародної спільноти зосереджена на армійських підрозділах російської армії на сухопутних кордонах України на Сході, однак у разі військового вторгнення з боку акваторії Азовського моря ЗСУ можуть виявитися безсилими перед російським вторгненням.

За даними журналістів, серйозність загрози визнав голова українського МЗС Дмитро Кулеба.

"З точки зору безпеки в Азовському морі домінує Росія, й у разі війни вона активно використовуватиме це для тиску на наші південні міста на азовському узбережжі", – зазначив він у коментарі американському виданню.

За даними міністра, Кремль розглядає ситуацію в акваторії Азовського моря як майданчик для можливого збройного конфлікту.

Раніше ми повідомляли, що 23 грудня під час спілкування з пресою Путін не зміг дати однозначної відповіді стосовно планів щодо вторгнення російської армії в Україну.

Нагадаємо, постпред США при ООН закликав Росію припинити дезінформацію щодо ситуації в Україні.

Лише у листопаді до українського кордону Росія перемістила додаткову військову техніку, включаючи танки, системи ППО та важку артилерію. Вся ця зброя може свідчити про те, що Путін не відмовився від ідеї вторгнення в Україну. Вчора журналісти Bloomberg із посиланням на супутникові знімки, надані оборонно-розвідувальною компанією Janes, опублікували статтю "Росія нарощує сили біля України напередодні переговорів із США".

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини