24 грудня 2021, 18:24

Кремль готовий прийняти пропозицію Туреччини щодо України та НАТО

У Кремлі змінили риторику щодо участі представників Туреччини у переговорах з Україною та НАТО.

Кремль готовий прийняти пропозицію Туреччини щодо України та НАТО

Сьогодні, 24 грудня, спікер Кремля Дмитро Пєсков сказав, що Росія вже не проти Туреччини як посередника з Україною та НАТО. Він допустив можливість залучення Анкари до переговорів, зазначивши, що Вашингтон дослухається до думки своїх турецьких союзників.

Тим часом міністр закордонних справ Туреччини попередив, що Анкара не має наміру змінювати свої зовнішньополітичні погляди та не змінить відносин з Україною через зв'язок із РФ.

Він нагадав, що Туреччина має другу за величиною армію у НАТО після США та відіграє активну роль у місіях та операціях альянсу. Також Чавушоглу визнав, що ситуація у сфері безпеки у світі стає складнішою, оскільки система, що встановилася після закінчення Другої світової війни, не змінювалася 80 років. У зв'язку з цим стало важче шукати розв'язання проблем, зокрема у рамках ООН.

Нагадаємо, в Анкарі заявили, що намагаються на дипломатичному рівні розрядити ситуацію навколо України, Росії та НАТО.

Тим часом у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Туреччина може створити великі проблеми для військових кораблів Росії та закрити Босфорську протоку.

Кремль вже висловлював Туреччині претензії через співпрацю у військовій сфері з Україною, проте в Анкарі відкинули критику.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини