23 грудня 2021, 15:47

Путін звинуватив Україну в енергетичній кризі у Європі

Президент Росії припустив, що реверс газу з Ямалу – Європи йде Україні, і закликав ЄС "розібратися".

Путін звинуватив Україну в енергетичній кризі у Європі

Президент РФ Володимир Путін звинуватив Україну в енергетичній кризі у Європі: глава Кремля припустив, що високий попит на газ із боку Києва може бути однією з причин високих цін на "блакитне паливо" на європейському ринку.

Таку заяву він зробив під час пресконференції 23 грудня.

Президент Росії вважає, що реверсний потік газу трубопроводу Ямал – Європа з Німеччини до Польщі згодом може надходити в Україну, призводячи до дефіциту палива у Європі та зростання цін.

За словами Путіна, німецькі покупці отримали від "Газпрому" більший обсяг газу, ніж закладено у контрактних угодах, і тепер торгують ним.

"Там є труба, яка з'єднує польську трубопровідну систему з українською. Обсяг – приблизно 3 млн куб. м на добу", – сказав господар Кремля.

Він стверджує, що саме такі обсяги газу постачаються з Німеччини до Польщі, а згодом це паливо може прямувати до України.

У зв'язку з цим Путін закликав європейських споживачів зробити запит до "певних інстанцій", щоб роз'яснити ситуацію.

Президент РФ рекомендував Європі не допомагати Україні, а подбати про власні запаси та домогтися зниження ціни на паливо.

Нагадаємо, цього тижня повідомлялося, що російський монополіст "Газпром" зупинив транзит "блакитного палива" трубопроводом Ямал – Європа через Польщу. Потужність не бронюється вже кілька днів.

21 грудня ціна на газ у Європі злетіла вище за $2000 за тисячу кубометрів на тлі скорочення постачання з Росії, подолавши історичний максимум.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини