22 грудня 2021, 20:59

Путін висунув Байдену умову для нової зустрічі

У Кремлі розповіли, що потрібно для нових переговорів Путіна та Байдена.

Путін висунув Байдену умову для нової зустрічі

Президент РФ Володимир Путін перед тим, як обговорювати дату та формат нових переговорів із лідером США Джо Байденом, хоче зрозуміти, якою буде відповідь Вашингтона на пропозиції Москви щодо так званих "гарантій безпеки".

Таку заяву зробив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков в етері телеканалу "Росія 24".

За словами представника президента РФ, пропозиції російської сторони, оформлені у проєкти документів і договорів, були передані не лише у Вашингтон, а й у європейські столиці. У Москві бажають ознайомитися з відповіддю США і Європи на ці ініціативи, перш ніж проводити новий російсько-американський саміт на рівні президентів.

Тільки після цього стане ясно, "чи є спільний фундамент" для нової зустрічі, сказав Пєсков.

Нагадаємо, 7 грудня Байден і Путін провели переговори у форматі відеодзвінка, під час яких американський лідер велику увагу приділив ситуації зі скупченням російських військ поблизу кордонів України. Президент РФ своєю чергою наполягав на наданні Москві гарантій нерозширення НАТО на Схід.

Пізніше з'явився російський проєкт угоди у сфері безпеки, з якої випливає, що РФ вимагає від НАТО "відкотитися" до кордонів 1997 року та надати гарантії невключення до Альянсу таких країн, як Україна та Грузія.

Тим часом помічник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван повідомив про готовність американської сторони обговорити з РФ "гарантії безпеки", але тільки після відведення російських військ від кордонів з Україною. Ще однією умовою Вашингтона є присутність на переговорах координатора із ЄС.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини