22 грудня 2021, 19:54

ЗМІ Туреччини відповіли розгніваному Кадирову – президенту Чечні нагадали, ким був Дудаєв

Між РФ і Туреччиною спалахнув новий скандал через появу у місті Керфезі парку імені першого президента Ічкерії Джохара Дудаєва.

ЗМІ Туреччини відповіли розгніваному Кадирову – президенту Чечні нагадали, ким був Дудаєв

Поява у турецькому Керфезі парку імені першого президента нині неіснуючої Республіки Ічкерія викликала скандал між Туреччиною та Росією. Особливо обурився глава російської Чечні Рамзан Кадиров, який спочатку воював за Ічкерію, а потім перейшов до Путіна.

Влада Туреччини зберігає мовчання, а ось ЗМІ країни відреагували на гнівний коментар чеченського лідера, передає Діалог.UA.

Так, відомий новинний телеканал Haber 7 у відповідь розповів про те, ким був перший президент Ічкерії, яка нині не існує. Він назвав Дудаєва "мучеником, полеглим у війні з росіянами, які намагалися окупувати Чечню".

Ресурс зазначив, що Кадиров у своєму пості "перейшов усі межі", коли погрожував встановити у РФ пам'ятник лідеру курдів Абдуллі Оджалану, який відбуває довічний термін у Туреччині за звинуваченням у тероризмі.

Висловилося і видання Rudaw, яке назвало Дудаєва "хоробрим командиром", про якого має знати молоде покоління.

У Daily Sabah, зі свого боку, зазначили про боротьбу Дудаєва за свободу свого народу, уточнивши, що він був "променем світла та надії для мусульманського світу".

Довідка: Джохар Дудаєв став першим президентом Чеченської Республіки Ічкерія (ЧРІ), яка утворилася на місці Чечено-Інгуської АРСР у 1991 році під час розпаду Радянського Союзу. Росія розпочала війну проти республіки у 1994 році, яка тривала два роки. Однак тоді підкорити Ічкерію не змогла.

У 1999 році РФ розпочала Другу чеченську війну, під час якої захопила республіку. Сьогодні ЧРІ у РФ оголошено "терористичною".

Раніше Діалог.UA повідомляв, що Кадиров розлютився після відкриття у Туреччині парку імені Дудаєва та погрожував Ердогану.

Ми також писали, що Кадиров наказав спецпідрозділам "окільцювати" Чечню – периметр республіки перекритий.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини