21 грудня 2021, 16:07

У Скабєєвої розповіли про “план Б” Кремля, якщо США відмовляться йти на вимоги по НАТО

Кремль має “план Б” на випадок, якщо США відмовляться підписувати російський проєкт угоди по НАТО.

У Скабєєвої розповіли про “план Б” Кремля, якщо США відмовляться йти на вимоги по НАТО

Росія погрожує "планом Б", якщо США не захочуть давати Росії гарантії безпеки по НАТО. Йдеться про скандальний російський проєкт угоди, який Москва минулого тижня передала Вашингтону на розгляд.

Із заявою виступив голова делегації РФ на переговорах із питань військової безпеки та контролю над озброєннями Костянтин Гаврилов в етері пропагандистського ток-шоу "60 минут" Ольги Скабєєвої, повідомляє Діалог.UA.

Гаврилов заявив, що, висунувши США та НАТО низку вимог, Кремль "поставив питання рубом: так чи не так".

Він запевнив, що влада Росії вже підготувала “план Б” на той випадок, якщо Захід не захоче давати Росії гарантії. Деталі він не розголошував, але зазначив, що це може бути відповідь озброєнням або військовою операцією.

Угоди, як і гроші, люблять тишу. А "план Б", природно, керівництвом передбачено. Буде військово-технічна та військова відповідь або створення контрзагроз НАТО у тих місцях, де вони не очікують”, – сказав представник Москви.

Про російський проєкт угоди про "гарантії безпеки" стало відомо 17 грудня. Документ оприлюднило МЗС РФ. Він містив низку вимог до США та НАТО. Це, серед іншого, відмова від розширення на схід, припинення військової співпраці з Україною, виведення американської ядерної зброї з інших країн, відведення військ та озброєння НАТО зі Східної Європи й інше.

І Білий дім, і НАТО назвали такі вимоги Москви неприйнятними.

Кремлівський проєкт уже називають спробою повторити "Ялту", розділивши світ на сфери впливу.

Раніше Діалог.UA повідомляв, як Порошенко нагадав Москві, що СРСР немає вже 30 років у відповідь на ультиматуми до США та НАТО.

Ми також писали, що МЗС РФ погрожує НАТО "режимом контрзагроз": "Дійшли до небезпечної межі".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини