20 грудня 2021, 13:05

Жителі російського Кірова закликали "стерти Україну з лиця землі": на акції проти війни стався конфлікт

Жителі російського Кірова закликали "стерти Україну з лиця землі", а протестувальникам проти війни пропонували "не ганьбитися".

Жителі російського Кірова закликали "стерти Україну з лиця землі": на акції проти війни стався конфлікт

Напередодні у російському Кірові кілька активістів провели пікет проти можливого початку війни Росії й України на тлі стягування армійських підрозділів РФ до східних кордонів України. Учасники акції протесту розгорнули плакати російською та англійською мовами, у яких закликали Москву відмовитися від початку війни проти України, передає Idel.Реалії.

Учасники протесту тримали у руках українські та російські прапори.

Один з організаторів акції зазначив, що дії підконтрольних Кремлю ЗМІ сигналізують про зростання конфронтації з Україною. Російська пропаганда нагнітає ситуацію за аналогією з 2014 роком, коли відбулося вторгнення російської армії на Донбас та окупація Криму військовими ЗС РФ.

"Відчувається, що путінські ЗМІ знову нагнітають шовіністичну істерію, як це було під час окупації Криму у 2014 році", – заявив журналістам "Радіо Свобода" один з організаторів акції.

Як розповіли учасники акції, частина мешканців Кірова, що проходять повз, реагувала на те, що відбувалося, неоднозначно, більшість виступила проти пікету.

"Хтось плюнув у бік пікетувальників, інші крутили біля скроні й обзивали їх образливими та лайливими словами. Кіровчани, здебільшого це були люди старшого покоління, закликали "стерти Україну з лиця землі", а протестувальникам пропонували "не ганьбитися"", – зазначають журналісти.

У коментарях під матеріалом користувачі активно коментують акцію.

"Україна захищає свою державу. Вона ні на кого не нападала та нічиї території не окупувала.

Без війни імперії розвалюються через економічні проблеми та безглузду владу, що уникає будь-яких позитивних змін. Але це процес довгий і болісний для народу. Нинішню імперію РФ вже й війна не рятує так, як це було 80 років тому. У цьому різниця від сталінської Орди №2 і ще у тому, що гарячу фазу БЕЗПЕРЕРВНОЇ з 2013 року нової світової війни постараються не допустити ті самі споживчі "світові еліти". Тому що при цьому загинула б і сама світова система, довелося б знову почати з нуля. Найреальніший ТИМЧАСОВИЙ вихід – відстрочити катастрофу за рахунок РФ. США та КНР поки що не піддаються розвалу. Європа вже відстрочила свій кінець, уклавши фіктивний шлюб трьох десятків країн і народів", – пишуть у коментарях користувачі.

Раніше Байден у розмові із західними журналістами повідомив, що попередив російського колегу про "жахливу ціну", яку доведеться заплатити Росії у разі ескалації ситуації в Україні. Крім того, президент США відкинув вимоги Кремля щодо надання юридичних гарантій неприєднання України до НАТО.

Своєю чергою український лідер Володимир Зеленський після телефонної розмови з Байденом повідомив, що Москва пообіцяла Вашингтону не нападати на Україну.

Однак попри ці запевнення Росія продовжує зосереджувати сили та засоби російської армії поблизу України. У Мережі з'явилося нове відео, на якому показано перекидання військової техніки РФ у західні райони країни.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини