18 грудня 2021, 16:04

Росія відмовилася давати гарантії ненападу на Україну

У Москві стверджують, що всі гарантії ненападу на Україну надані ще у рамках Будапештського меморандуму.

Росія відмовилася давати гарантії ненападу на Україну

Російська Федерація не збирається надавати додаткові гарантії ненападу на Україну та виконувати вимоги Сполучених Штатів щодо маневрів російських військ поблизу українських кордонів, вважаючи їх "недоречними".

Про це розповів заступник голови МЗС РФ Сергій Рябков, інформує "Інтерфакс".

У зовнішньополітичному відомстві Росії наполягають, що всі гарантії ненападу на Україну надані російською стороною ще у Будапештському меморандумі. При цьому, пояснюючи незаконну анексію Криму Росією, у Москві переходять до власного трактування Будапештського меморандуму, заявляючи, що у документі "нічого не сказано про держперевороти в Україні та подальші дії". Під "держпереворотом" у РФ зазвичай мають на увазі Революцію Гідності.

Рябков звинуватив Київ у "перевертанні сенсу" Будапештського меморандуму та заявив, що це робиться за "потурання" Заходу.

Заступник міністра також повідомив, що Росія має намір обговорювати так звані "гарантії безпеки" виключно зі США та не збирається залучати до цього процесу інші держави, щоб "не втопити переговори у словоблудді".

Нагадаємо, напередодні Bloomberg повідомив, що в адміністрації президента США вважають частину пропозицій від РФ щодо "гарантій безпеки" корисною, іншу ж неприйнятною. У Білому домі планують надати Москві відповідь вже наступного тижня.

Раніше російські ЗМІ оприлюднили проєкт Кремля про "гарантії безпеки". Документ включає пункт про заборону Україні вступати до НАТО. Крім того, російська сторона вимагає від Північноатлантичного альянсу повернутися на позиції 1997 року.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини