15 грудня 2021, 19:46

На Алтаї села залишилися без вугілля взимку: росіяни розбирають туалети та сараї, щоб зігрітися

Поки пропаганда РФ погрожує заморозити Україну та ЄС, із вугільною кризою зіткнулася низка російських регіонів.

На Алтаї села залишилися без вугілля взимку: росіяни розбирають туалети та сараї, щоб зігрітися

Російський Алтай серед зими зіткнувся із гострим дефіцитом вугілля. Жителі російського села Самарка у Локтевському районі змушені залишати будинки через лютий холод.

Відвертий сюжет про НП вийшов на телеканалі регіонального відділення телеканалу "Россия 1", передає Діалог.UA.

“Домівки на замок... Господарі залишають їх на зиму. Коли їхати нікуди, топлять печі тепер лише вночі. У селі повсюдна економія вугілля”, – йдеться у сюжеті.

Вугілля населеному пункту цієї зими не виділили. А той, що деяким вдалося купити за величезні суми грошей, якістю не тішить: пилюка та величезні камені. Вугільний пил доводиться змішувати з лушпинням соняшника, щоб він хоч якось горів.

Інші жителі розбирають дерев'яні будівлі, щоб врятуватися від холоду.

“Ми стопили весь будівельний матеріал наш, який був заготовлений на сараї. Скоро сараї пиляти доведеться, реально, щоб топити... Туалетами вже топлять”, – розповіла мешканка Самарки.

Варто зазначити, що цієї зими з дефіцитом вугілля зіткнулися кілька регіонів Росії, зокрема, “вугільна столиця” країни – Кузбас. Чиновники запевняють, що причина проблеми є логістичною. Проте місцеві жителі впевнені, що запаси просто розпродані іншим країнам.

Водночас російська пропагандистська машина розповідає про те, як цієї зими замерзатимуть без російських енергоресурсів Україна й інші країни Європи.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що в Алтайському краї Росії немає вугілля – місцеві жителі змушені пиляти клени та спати разом в одному будинку по кілька сімей.

Ми також писали, що поки Кремль погрожує "заморозити" Європу, у Махачкалі люди перекрили проспект: вимагають дати тепло та газ.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини