13 грудня 2021, 19:05

Путін вимагає від Заходу негайних переговорів щодо членства України у НАТО

Володимир Путін вимагає від Заходу негайно сісти за стіл переговорів для напрацювання домовленостей, які виключають будь-яке просування НАТО на Схід.

Путін вимагає від Заходу негайних переговорів щодо членства України у НАТО

Сьогодні, 13 грудня, Володимир Путін провів переговори з прем'єр-міністром Великобританії Борисом Джонсоном.

Борис Джонсон, як і його західні колеги, заявив про стурбованість через накопичення військ РФ біля українських кордонів. Як зазначила пресслужба Кремля, Путін "докладно виклав принципові оцінки поточної ситуації навколо України". Проте, які саме оцінки, уточнювати не стали.

Виправдовуючи неприкриту агресію, Путін вкотре звинуватив офіційний Київ у порушенні Мінських угод та навмисному "загостренні ситуації" на Донбасі. Невдоволення Кремля викликає і те, що ЗСУ нібито застосовують заборонені важкі озброєння й ударні безпілотники. Про порушення з боку найманців та обстріл мирних населених пунктів він промовчав, також не прозвучали офіційні дані місії ОБСЄ про реальну ситуацію на лінії фронту.

Незмінним також залишилося звинувачення влади України у "дискримінації російськомовного населення". У чому виражається порушення, Путін не пояснив.

Проте головне своє побоювання Путін приберіг на фінал переговорів: Кремль незадоволений "поведінкою" нашої країни, проте особливо насторожує "військове "освоєння" України країнами НАТО". У зв'язку з цим Путін запропонував "негайно розпочати переговори з метою вироблення чітких, міжнародно-правових домовленостей, що виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід і розміщення у суміжних державах, насамперед в Україні, що загрожують Росії озброєнням". Росія готова надати партнерам проєкти відповідних документів.

Раніше Кремль пригрозив Європі конфліктом у разі, якщо Україна стане членом НАТО. Цю тему Путін лобіював і під час саміту з Джо Байденом, проте Білий дім дав чітко зрозуміти, що не розв'язуватиме цього питання із Москвою.

Голова Альянсу Єнс Столтенберг заявив про готовність сісти за стіл переговорів із представниками Кремля, проте вирішувати майбутнє України у блоці будуть лише з Києвом.

Тим часом у Держдепі США назвали єдину умову вступу України до НАТО. Думки російських політиків брати до уваги не мають наміру.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини