13 грудня 2021, 07:20

Путін висунув Україні нові претензії

Президент Росії хоче отримати від України й інших пострадянських країн закордонні активи.

Путін висунув Україні нові претензії

Глава Кремля Володимир Путін висунув Україні й іншим країнам колишнього СРСР претензії через не передані РФ "активи колишнього Радянського Союзу".

Якщо вірити його словам, у 1993 році Москва погодилася виплатити борги за решту республік. У відповідь на це колишні союзні держави мали передати Кремлю свої закордонні активи. Майже через кілька десятків років у Кремлі згадали про домовленості та вирішили вимагати "своє".

"Довги ми за всіх погасили, але далеко не всі виконали ось це зобов'язання про передачу нам закордонних активів, наприклад Україна", – сказав він.

Іноземні партнери рекомендували Путіну не втягувати їх у процес з'ясування стосунків та самостійно вирішити питання з колишніми республіками СРСР.

За версією російського лідера, на початку нульових РФ повністю розрахувалася із клубами кредиторів. Це дозволило уникнути виплати $14 мільярдів відсотків. Тепер Росія нібито почне зміцнювати свою економіку та посилювати суверенітет. Також російський президент визнав, що у разі майбутньої позики умови для Кремля будуть більш вигідними через хорошу кредитну історію.

Варто зазначити, що під час переговорів із Джо Байденом Володимир Путін намагався заявити про свої виняткові права на Україну. Він вимагав від Білого дому гарантій, що Київ не набуде членства у НАТО, а сам Альянс утримається від розширення на Схід.

У НАТО та Білому домі Путіну відповіли, що українці та Блок самостійно вирішать свою долю, без участі третіх країн.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини