10 грудня 2021, 10:17

"Готовий попрацювати на "колег" з RT", – Цимбалюк прокоментував повістку на допит

Український журналіст Роман Цимбалюк вже 13 років живе у Москві та постійно критикує Володимира Путіна, проте повістку на допит не отримував.

"Готовий попрацювати на "колег" з RT", – Цимбалюк прокоментував повістку на допит

8 грудня російський пропагандистський ресурс RT опублікував новину про те, що Роману Цимбалюку нібито вручили повістку на допит через ролики, які "сіють ненависть і ворожнечу серед росіян". Проте журналіст заявив, що поки що жодної повістки нікуди не отримував.

Вчора, 9 грудня, український журналіст на своєму YouTube-каналі опублікував відеозвернення. Цимбалюк заявив, що вже 13 років живе у Москві та правоохоронці чудово знають його адресу, проте жодної повістки він не отримував.

Російський ресурс RT стверджує, що проти Цимбалюка порушено кримінальну справу за однією із статей Кодексу про адмінправопорушення.

За словами журналіста, за цією статтею зазвичай дають або 15 діб, або 100 годин обов'язкових робіт. Цимбалюк заявив, що якщо його змусять 100 годин відпрацювати на RT, це буде явно перебір. Проте, з іншого боку, дуже корисно подивитися, як працюють російські "колеги", які на практиці не є такими.

Також журналіст заявив, що вважає себе пацифістом і виступає проти війни. Цимбалюк не проти, щоб Росія та Україна жили мирно. При цьому він нагадав, що саме Росія прийшла "у гості" до України, а не навпаки.

Роман Цимбалюк народився в Алма-Аті, проте виріс у Києві. Працює на український ресурс "УНІАН" і є єдиним у Росії акредитованим журналістом з України.

Раніше журналісти російського пропагандистського ресурсу RT заявили, що Цимбалюка викликають на допит у справі про три ролики.

Нагадаємо, ще наприкінці листопада 2021 року Шарій написав заяву до прокуратури Москви, що Цимбалюк займається екстремістською діяльністю.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини