9 грудня 2021, 16:54

Путіна зловили на суперечності у мовному питанні

Путін вимагає від мігрантів, які приїжджають із СНД до РФ, знання російської мови та місцевих законів.

Путіна зловили на суперечності у мовному питанні

Президент Росії Володимир Путін, який неодноразово критикував Україну та республіки Балтії за зміцнення ролі державної мови у цих країнах, виявляється, дотримується ідентичної політики у РФ.

У четвер, 9 грудня, виступаючи на засіданні Ради з прав людини, глава Кремля зажадав від усіх мігрантів із СНД, які хочуть приїхати до Росії, знання російської мови та місцевих законів.

За словами Путіна, людям, які планують приїхати на заробітки у РФ, необхідно наперед готуватися до життя у новій країні, а саме: вивчити мову, законодавство та звичаї Росії. Президент РФ назвав це питання "одним із найважливіших" у соціальній та економічній сферах і заявив, що відповідна робота вже ведеться з владою Узбекистану, Киргизстану, Таджикистану та Казахстану – країн, жителі яких активно їдуть на роботу до РФ.

На суперечність у позиції Путіна з мовного питання звернули увагу у соціальних мережах, де почали з'являтися відповідні записи іронічного характеру.

Нагадаємо, напередодні парламент Казахстану затвердив поправки до проєкту закону, згідно з яким у країні позбуваються російської мови на вивісках і цінниках. Нововведення викликали невдоволення у російських користувачів соцмереж: вони почали стверджувати, що "Казахстан пішов шляхом України".

Раніше у місті Чирчик під Ташкентом чиновники влаштували акцію із закликом відмовитися від російської мови на користь національної.

Тим часом ЗМІ писали, що у дитсадках Туркменістану звільнили вихователів за демонстрацію дітям мультфільмів російською мовою.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини