8 грудня 2021, 14:58

Цимбалюка у Москві викликали на допит: владі РФ не сподобалися три відео українського журналіста

Романа Цимбалюка викликали на допит до прокуратури Москви у справі про "розпалювання ворожнечі та ненависті до росіян".

Цимбалюка у Москві викликали на допит: владі РФ не сподобалися три відео українського журналіста

Українського журналіста, кореспондента інформаційного агентства "УНІАН" у Москві Романа Цимбалюка викликали на допит до прокуратури Москви у справі про "розпалювання ворожнечі та ненависті до росіян".

Про це повідомляє кремлівський Telegram-канал Russia Today із посиланням на власні джерела.

"RT стало відомо, що українського журналіста Романа Цимбалюка викликали на допит до прокуратури Москви у справі про розпалювання ворожнечі та ненависті до росіян", – зазначено у повідомленні.

Російське видання опублікувало фотографію сповіщення прокуратури на ім'я Цимбалюка, датованого 7 грудня. У тексті документа зазначено, що український журналіст поширював матеріали, що викликають питання у російських правоохоронців.

"Користувач акаунту відеохостингу YouTube Роман Цимбалюк 07.07.2021, 24.08.2021, 15.10.2021 опублікував відеозаписи: "Знову пробило дно: в етері "Росія-1" закликали вішати українців на ліхтарях", "Що у Києві – ДОБРЕ, у Москві – ПОГАНО: Цимбалюк на "Дожде" пояснив ЗНАЧЕННЯ параду в Україні", "Захарова ненавидить захисників України: ваші пісні поперек горла!", відповідно, які містять ознаки розпалювання ворожнечі та ненависті до членів соціальних груп "росіяни" та "представники влади у Росії"", – зазначено у повідомленні.

Раніше прокремлівський пропагандист Анатолій Шарій, якого розшукують правоохоронні органи України за підозрою у держзраді, після приїзду до Москви написав заяву до прокуратури РФ на журналіста українського агентства "УНІАН" Романа Цимбалюка, який працює у російській столиці. Блогер просить прокуратуру перевірити матеріали, що публікуються Цимбалюком, на предмет наявності у них "екстремізму".

Нагадаємо, про приїзд Шарія до Москви стало відомо наприкінці жовтня. Блогер опублікував у соцмережах фотографію на тлі Кремля, а також записав відеозвернення, в якому розсипався у компліментах на адресу російської столиці. Його висловлювання миттєво підхопили російські пропагандистські ток-шоу на чолі з Ольгою Скабєєвою та Володимиром Соловйовим.

У лютому Служба безпеки України офіційно оголосила Шарію підозру у державній зраді та роботі на спецслужби країни-агресора.

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини