3 грудня 2021, 13:49

Продавець кави: росЗМІ з'ясували, кого насправді затримала ФСБ під виглядом "співробітників" СБУ

23-річний громадянин України Олександр Цілик, якого напередодні затримали співробітники ФСБ, був торговцем чаю та кави.

Продавець кави: росЗМІ з'ясували, кого насправді затримала ФСБ під виглядом "співробітників" СБУ

Учора, 2 грудня, представники ФСБ Росії заявили про затримання відразу трьох громадян України, які працювали на СБУ та ГУР Міноборони України. У Москві заявили, що двоє затриманих – агенти СБУ, а третій готував низку терактів на території Росії. Проте ЗМІ встановили місце роботи одного із затриманих.

Журналісти опозиційного у Росії видавництва "Медуза", провівши власне розслідування, змогли встановити місце роботи 23-річного Олександра Цілика.

Російські журналісти вийшли на зв'язок із матір'ю затриманого, і вона заявила, що Олександр працював у Росії у магазині з продажу кави та чаю. Її слова підтверджують фото, які Цілик публікував на своїй сторінці у соцмережі.

Матір затриманого зізналася, що до Росії син поїхав у жовтні 2021 року. Після цього він перестав виходити на зв'язок. А наприкінці листопада українське посольство у Росії зв'язалося з нею та повідомило про затримання її дитини.

Мілана Цілик навіть не сумнівається, що її син не пов'язаний із розвідкою та не є терористом. Усі свідчення, що він дає на камеру, з нього вибили співробітники ФСБ.

Олександр працював не за фахом у Києві, бо має диплом по банківській справі. Донедавна був співробітником фан-бару "Банку".

Ще у ФСБ заявили про затримання батька та сина Ковалів. Їх нібито завербували співробітники СБУ, і вони прибули до Росії, щоб фотографувати об'єкти стратегічного значення. Згідно з "показаннями" українців, їх завербували у жовтні та відправили на завдання до Росії. Начебто завербована ще й дружина/матір сімейства, проте вона залишилася в Україні.

Нагадаємо, 2 грудня на сайті ФСБ РФ з'явилася інформація про те, що їм вдалося затримати відразу трьох громадян України, які прибули до країни за завданням українських спецслужб.

А в СБУ прокоментували "новину" від ФСБ про затримання громадян України, начебто завербованих українськими спецслужбами для завдань на території Росії.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини