1 грудня 2021, 15:48

Макрон і Меркель дали Путіну "обіцянку" по Україні – Лавров

Макрон і Меркель пообіцяли Путіну докласти максимум зусиль, щоб закон про перехідний період для Криму та Донбасу не було прийнято.

Макрон і Меркель дали Путіну "обіцянку" по Україні – Лавров

Президент Франції Еммануель Макрон і виконувачка обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель нібито пообіцяли главі Кремля Володимиру Путіну "зробити все", щоб зареєстрований у Верховній Раді України законопроєкт про перехідне правосуддя для Криму та Донбасу не було прийнято.

Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, виступаючи у верхній палаті російського Парламенту.

За словами голови МЗС РФ, Путін неодноразово порушував тему згаданого вище законопроєкту під час переговорів із Макроном і Меркель. Лідери Франції та Німеччини нібито запевнили, що докладуть максимум зусиль для того, щоб цей документ не було затверджено.

Раніше Лавров повідомив, що ухвалення закону про перехідний період буде розцінено Москвою як "односторонній вихід Києва з Мінських угод". У РФ наполягають, що цей законопроєкт "суперечить "Мінську"".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив під час пресмарафону 26 листопада, що виступає проти ухвалення закону про перехідний період у Криму та на Донбасі. На думку глави держави, зараз не найкращий момент для затвердження цього документа, оскільки це може спричинити загострення ситуації на Донбасі.

Закон про перехідний період у Криму та на Донбасі у липні був спрямований на оцінку до Венеціанської комісії, а у серпні його зареєстрували у Парламенті. У жовтні Венеціанська комісія рекомендувала внести поправки до зазначеного законопроєкту.

Міністр із питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук заявила на початку листопада, що українська сторона врахує зауваження Венеціанської комісії.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини