29 листопада 2021, 16:05

Алтайський край залишився без вугілля: Росія продає його Азії, а місцеві пиляють клени

В Алтайському краї Росії немає вугілля – місцеві жителі змушені пиляти клени та спати разом в одному будинку по кілька сімей.

Алтайський край залишився без вугілля: Росія продає його Азії, а місцеві пиляють клени

У всьому Алтайському краї Росії давно закінчилося вугілля. У регіоні спостерігається дуже тяжка ситуація, якої не було навіть у 1990-х роках. Найскладніше доводиться жителям Локтівського району: люди сплять разом і пиляють клени, щоб хоч якось зігрітися.

Журналісти Telegram-каналу Readovka повідомляють, що мешканці Локтівського району змушені закуповувати паливо у сусідніх районах. Однак найскладніше доводиться платити за доставку, яка становить від 5 до 7 тисяч рублів.

Така сума для багатьох людей є непідйомною, тому вони вирішили почати пиляти клени. Місцеві ЗМІ пишуть, що у селі Самарка пенсіонери ночують у гостях у своїх друзів, щоб разом було тепліше.

Місцеві бізнесмени стверджують, що практично все вугілля вивозять до країн Південно-Східної Азії. В основному відправляють паливо, яке видобувають гірники Якутії, Хакасії та Кузбасу. Менеджер компанії "Тяга" Сергій Крисанов зізнався, що за російське вугілля за кордоном платять по 230 доларів за тонну та це набагато вигідніше, ніж продавати його всередині країни. Раніше компанія і сама купувала вугілля у Казахстані, щоб забезпечити паливом Локтівський район. Проте у 2021 році вугілля не продали.

Місцеві ЗМІ пишуть, що повертаються часи блокадного Ленінграда, коли люди топили буржуйками та палили все, що можна кинути у топку. Російські журналісти визнають, що довго сміялися з українців, а у самих проблем із вугіллям не менше.

Раніше повідомлялося, що у Кемеровській області, де найбільше у Росії шахт, два міста можуть залишитися без опалення, оскільки місцева влада залишилася без вугілля.

Нагадаємо, у Кремлі ухвалили рішення не оголошувати загальнонаціональну жалобу по загиблих у шахті "Листяжна" гірниках і рятувальниках.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини