21 листопада 2021, 17:33

У вугільній столиці Росії не залишилося запасів вугілля до зими

Два міста Кемеровської області на Кузбасі не отримали паспортів готовності до зими через брак вугілля та проблеми на ТЕЦ.

У вугільній столиці Росії не залишилося запасів вугілля до зими

Анжеро-Судженськ із населенням 67 тисяч осіб і 80-тисячна Юрга напередодні зимових холодів залишилися без вугілля.

Анжеро-Судженськ не отримав паспорта готовності через те, що місцева влада не забезпечила нормативний запас палива. Юргінський міський округ не отримав паспорт через неготовність Юргінської ТЕЦ, пише ТГ-канал "Газ-Батюшка".

За даними джерел, причини перебоїв із постачанням вугілля зі складів на ТЕЦ пов'язані з нестачею напіввагонів та інфраструктурними обмеженнями. Вся річ у тім, що під'їзні та логістичні шляхи ТЕЦ настільки застаріли та зносилися, що не можуть витримати необхідного навантаження. У результаті виникає простій вагонів. Винних у цій ситуації немає, а підприємства, робота яких безпосередньо пов'язана з експлуатацією енергоустановок, залишаються, як кажуть у народі, крайніми.

Як повідомлялося раніше, на початку листопада Росія заблокувала постачання вугілля в Україну з Казахстану. Зроблено це було нібито через логістичні проблеми на російській залізниці.

21 листопада стало відомо про відправлення казахського вугілля до України з порту Тамань. Перший корабель відправлять найближчими днями.

Крім цього, Україна, яка зіткнулася з енергетичною кризою, отримала вугілля зі США. Порт "Південний" прийняв кораблі зі Штатів і Колумбії.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини