20 листопада 2021, 17:12

Сурков заговорив про "збирання земель" і передбачив "розширення" Росії

Колишній куратор українського напряму у Кремлі Владислав Сурков передбачив "всесвітнє збирання земель".

Сурков заговорив про "збирання земель" і передбачив "розширення" Росії

Колишній радник президента РФ Владислав Сурков, який курував у Кремлі український напрям і відповідав за окуповані Москвою території Донбасу, вважає, що у майбутньому світ відмовиться від "параду суверенітетів", що спостерігається зараз, у тому числі на пострадянському просторі, та повернеться до глобалізації.

Про це він пише у своїй колонці для видання "Актуальні коментарі".

На думку Суркова, Росія стане безпосереднім учасником цього процесу та отримає свою частку у "всесвітньому збиранні земель", підтвердивши цим статус одного з "глобалізаторів". Він вважає неминучим розвиток Росії, оскільки це "фізичний процес".

За словами Суркова, Росія не втратила "імперських інстинктів". Як приклад він наводить окупацію Криму, а також зазначає, що США та Європа без співпраці з Москвою "не здатні вирішувати значних конфліктів у світі".

Автор статті називає США "найбільшим постачальником заворушень" і звинувачує в експорті "кольорових революцій", а говорячи про Китай, стверджує, що за зовнішньою стриманістю Піднебесної ховаються "гігантські резерви хаосу", які у перспективі "можуть перевершити американські".

А от Євросоюз, як вважає Сурков, перебуває у "квантовому стані". Сьогодні незрозуміло, стане він у майбутньому "джерелом хаосу або абсорбентом".

Раніше Сурков порівняв незмінного президента Росії Володимира Путіна з римським імператором Октавіаном, а також передбачив Росії "захоплюючі події" у період транзиту влади.

До цього Сурков підтвердив, що у головах кремлівських керівників рояться імперські ідеї, але не зміг пояснити, чим насправді є так званий "російський світ".

Крім того, колишній кремлівський чиновник заявив: Росія має "повернути" Україну за допомогою сили, але при цьому зазначив, що "сила буває різною".

Автор: Артем Малиновский

Останні новини