16 листопада 2021, 08:13

Путін поскаржився Макрону на Київ і кораблі США у Чорному морі та отримав несподівану відповідь

Президенти Франції та Росії Емманюель Макрон і Володимир Путін провели телефонну розмову, під час якої обговорили Донбас.

Путін поскаржився Макрону на Київ і кораблі США у Чорному морі та отримав несподівану відповідь

15 листопада президент Франції Емманюель Макрон провів переговори з російським колегою Володимиром Путіним, під час яких обговорив ситуацію на Сході України та міграційну кризу на білорусько-польському кордоні.

"Було зазначено, що ситуація довкола Донбасу навіть погіршується", – пише пресслужба Кремля.

Як і у розмові з Ангелою Меркель, Путін поскаржився президентові Франції на масштабні військові навчання США у Чорному морі. Господар Кремля стверджує, що подібні військові заходи нібито "підвищують напруженість у відносинах між Росією та НАТО".

У списку скарг опинився й офіційний Київ. Путін запевняв співрозмовника, що ЗСУ "продовжують свою деструктивну політику, спрямовану на зрив Мінських угод". Подібна заява була озвучена через застосування українськими військовими ударних БПЛА, які розбили російську військову техніку. Зауважимо, що Путін не став уточнювати, звідки найманці ОРДО отримали сучасні зразки російської зброї, боєприпаси та живу силу, за допомогою яких обстріляли позиції ЗСУ всупереч мирним домовленостям.

Відповідь Макрона виявилася несподіваною для Путіна: президент Франції попередив колегу, що стурбований ситуацією в Україні та готовий допомагати їй забезпечувати суверенітет і територіальну цілісність.

Схоже, маніпуляції Москви не приносять їй бажаних результатів. Нещодавно Великобританія заявила про відряджання військових на кордон Польщі з Білоруссю та готовність перекинути 600 солдатів в Україну.

Заява прозвучала на тлі повідомлень про стягування техніки армії РФ до кордонів України. У Міноборони України визнали, що вже цієї зими Росія може піти у відкритий наступ.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини