12 листопада 2021, 12:55

Будуть наслідки: у Росії вважають неадекватними слова Лукашенка про перекриття газопроводу

У Кремлі відхрестилися від заяви білоруського диктатора щодо припинення транзиту газу до Європи.

Будуть наслідки: у Росії вважають неадекватними слова Лукашенка про перекриття газопроводу

Президент Союзу нафтогазопромисловців РФ Геннадій Шмаль попередив самопроголошеного президента Білорусі, що неадекватні слова про "перекриття" газопроводу матимуть для нього плачевні наслідки.

Щоб зупинити транзит газу, білоруська влада має взяти під контроль ділянку газопроводу Ямал - Європа, яка належить "Газпрому", передає видання "Секрет фірми".

Глава Союзу підкреслив, що неадекватні загрози Олександра Лукашенка влада РФ має припиняти на корені. Якщо транзит перекрити, Москва не зможе виконувати своїх зобов'язань перед європейськими клієнтами.

Як зазначив провідний експерт Фонду національної енергетичної безпеки Ігор Юшков, єдиним власником білоруської ділянки труби Ямал – Європа є "Газпром". Російський холдинг навряд чи добровільно дозволить Мінську перекривати транзит.

У Москві також не знали плану невизнаного президента Білорусі.

Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Лукашенко не обговорював і не погоджував із Кремлем свою заяву щодо припинення транзиту газу до Європи.

Росія виконуватиме свої зобов'язання щодо постачання газу європейським споживачам, наголосив спікер.

Напередодні самопроголошений президент пригрозив перекрити газопровід Ямал – Європа у разі закриття кордонів із Білоруссю.

Нагадаємо, у РБ ООН європейські країни визнали, що "режим Олександра Лукашенка став загрозою для регіональної стабільності".

Раніше експерт пояснив погрози Мінська перекрити газ Європі. За цим стоїть Кремль, упевнений Олександр Коваленко.

Автор: Марина Журавлева

Останні новини