4 листопада 2021, 20:36

Затримання російського наукового судна у Данії: ЗМІ дізналися, через кого та чому корабель потрапив у халепу

1 листопада у Данії затримали російське науково-дослідне судно "Академік Іоффе". На його борту були 38 членів екіпажу та 23 вчених.

Затримання російського наукового судна у Данії: ЗМІ дізналися, через кого та чому корабель потрапив у халепу

Посольство Росії у Данії вже назвало причину арешту судна - "забезпечувальний захід за позовом третьої сторони". Судовий розгляд ініціювала канадська компанія One Ocean Expedition LTD.

Міністерство науки та вищої освіти Росії поки що розбирається у деталях справи та не може додати жодних подробиць до озвучених дипломатами формальностей.

Однак "Известия" дізналися, що неприємності з судном могли виникнути через борги фрахтувальника. Справа у тому, що кілька років тому "Академік Іоффе" було здано в оренду канадській компанії, проте два роки тому співпрацю припинили.

Джерело видання не виключає, що One Ocean Expedition не заплатила фрахтувальнику за пальне та стоянку. У результаті ці борги спричинили затримання судна.

Як повідомлялося раніше, у травні ВМС США перехопили судно із партією російської зброї. Корабель прямував через Аравійське море до Ємену, а вогнепальна зброя нібито призначалася для хуситів. Після резонансу у ЗМІ Москва зайняла вичікувальну позицію і не стала коментувати інцидент.

До цього держсекретар Ентоні Блінкен натякнув союзникам США на обмеження, якщо вони не припинять угоди з Росією щодо купівлі зброї. Першою у списку санкцій ризикувала опинитися Туреччина.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини