17 вересня 2021, 18:03

Вибори у Держдуму: Кремль пішов на рішучі заходи на ділянках, де голосують жителі "ЛДНР"

В одному з таких районів Ростовської області Тарасівському явка склала 30 % вже до 12:00.

Вибори у Держдуму: Кремль пішов на рішучі заходи на ділянках, де голосують жителі "ЛДНР"

На виборах до Державної Думи Російської Федерації триває фарс з участю у голосуванні жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Як повідомляє російське опозиційне видання "Нова газета", на дільниці у Ростовській області, де організовано голосують жителі так званих "ДНР" і "ЛНР", що мають російське громадянство, не допустили спостерігачів. Це пояснюється конфліктом "Закону про вибори" до законодавства щодо прикордонних зон, уточнює газета.

При цьому в одному з таких районів Тарасівському спостерігається аномальна явка. До полудня тут нібито встигли проголосувати 30 % виборців.

Варто зазначити, що для участі жителів окупованій частині Донбасу у голосуванні на виборах у нижню палату російського Парламенту розроблена ціла система, яка керується з "республіканських виборчих центрів".

У ОРДЛО на три дні припинені роботи шахт, заводів й інших підприємств. З міст у Ростовську область прямують автобуси, на яких людей з російськими паспортами примусово привозять на виборчі дільниці. Для здійснення таких маршрутів окупаційними адміністраціями задіяно 825 автобусів і 12 потягів.

Правозахисники повідомляють про колосальний ресурс, який кинули на те, щоб організувати потрібну картинку для російських ЗМІ. Мета окупантів - показати, що населення регіону нібито добровільно їде на вибори.

У той же час голосування жителів "ДНР" і "ЛНР" має відміну від голосування російських регіонів: ті, що приїхали, можуть проголосувати виключно за федеральним списком, по мажоритарних округах вони голосувати не будуть.

Раніше "Правозахисна Східна група" повідомила, що окупанти роблять все для забезпечення максимальної явки жителів ОРДЛО на вибори у Держдуму РФ, але все одно не справляються з поставленими Кремлем завданнями. Тільки 139 тис. жителів окупованого регіону з російськими паспортами мають намір взяти участь в дистанційному голосуванні.

Тим часом глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Москва заплатить за проведення виборів до Держдуми в окупованих Криму і на Донбасі. Українська сторона не залишить без уваги грубе порушення міжнародного права Росією.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини