"Повний ідіотизм", - Коваленко обурений рішенням влади Одеси
Військовий аналітик Олександр Коваленко обурився тим, що в Одесі зняли мішки з піском з пам'ятника Дюку де Рішельє. Зняття захисту з пам'ятника він назвав "повним ідіотизмом" на п'ятому році війни.

Український військовий експерт, який проживає в Одесі, Олександр Коваленко різко розкритикував рішення зняти мішки з піском з пам'ятника Дюку де Рішельє в Одесі. За його словами, йдеться не просто про міську естетику, а про безпеку одного із головних символів міста під час війни.
Коваленко нагадав, що для Росії удари по Україні мають не лише тактичний чи оперативний зміст, а й символічний, майже фетишистський контекст. Тому відкривати пам'ятник, який є одним із найвідоміших символів Одеси, він вважає небезпечним та безвідповідальним рішенням.
"В Одесі зняли мішки з піском з Дюка – символу міста. Повний ідіотизм. Нехай на статую дивляться одесити та гості міста. Як це мило! Ідіотизм, який не знає міри у тих, хто ухвалює такі рішення. Радуйтеся. Усміхайтеся. Це все для історії. П'ятий рік ідіотії як був, так і продовжується на всіх рівнях. Так і переможемо, ага", - написав Коваленко.

За словами Коваленка, місцеві чиновники повинні розуміти, що російські окупанти будуть бити не лише по військових, логістичних чи енергетичних об'єктах, а й символаї українських міст. Особливо якщо йдеться про Одесу — найбільший морський логістичний вузл, який уже п'ятий рік війни залишається під загрозою російських атак.
"Так не дивуйтеся, що в якийсь момент по Дюку, символу міста, найбільшого морського логістичного вузла, який на п'ятий рік війни не отримав навіть прийнятного рівня ешелонованої ППО, яка його б захищала, разом із суднами, які заходять у саме місто-порт, а сьогодні не заходять у чорноморські порти України від слова зовсім, буде дуже скоро завдано удару", - пише він.
Коваленко також жорстко розкритикував рівень захисту Одеси.
Для Одеси пам'ятник Дюку — один із головних візуальних символів міста, такий самий відомий, як Потьомкінські сходи чи морський порт. Саме тому питання його захисту під час війни має не лише культурне, а й політичне значення.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, у ніч проти 13 серпня російські окупанти атакували безпілотниками портову інфраструктуру Одеської області. Раніше Андрій Сибіга попередив, що Росія у Чорному морі намагається повторити події 2022 року.
Останні новини
ЗСУ кратно наростили удари "Фламінго" по РФ, поки Fire Point розганяє виробництво до максимуму
”Смерчі” та “Торнадо-С” можуть залишитися без палива: Україна вдарила по військовому заводу РФ
13:50”Або Польща знижує градус ненависті, або стане ще однією Росією”, - Притула звернувся до поляків
11:18