30 вересня 2022, 08:36

"Відповідь" за Іловайськ: ЗСУ загнали у "котел" головні сили 20-ї армії Росії

ВСУ, ймовірно, досягли повного оточення окупаційного угруповання ЗС РФ у Лимані.

"Відповідь" за Іловайськ: ЗСУ загнали у "котел" головні сили 20-ї армії Росії

У день, коли диктатор РФ Володимир Путін має намір оголосити про нову анексію, в армії РФ на фронті трапилася ще одна катастрофа: мова про "котел" у Лимані.

Ситуацію прокоментував у Facebook відомий український журналіст, воєнкор Юрій Бутусов.

У районі Лимана - Ямполя, попередньо, потрапили до оточення головні сили 20-ї загальновійськової армії РФ. Про це пишуть російські пропагандистські Z-канали.

"Українці можуть помститися за Іловайськ у багаторазовому розмірі", - зазначив Бутусов.

Він уточнив, що російське командування за наказом Кремля вимагало від солдатів будь-якою ціною відстояти цей стратегічний напрямок, ігноруючи загрозу оточення. Однак зупинити контрнаступ ЗСУ це не допомогло, що вилилося для росіян у повноцінну катастрофу.

Відомо, що ЗСУ взяли під вогневий контроль трасу Кремінна – Лиман, тобто основний шлях постачання Лиманського угруповання було перерізано.

"Розгром росіян у "котлі" став неминучим, питання лише у його масштабах. І вельми символічно, що це стало очевидним саме у той день, коли Росія збирається приєднувати Донбас. Путін збирається на словах приєднати те, що він не здатний утримати силою зброї", – розповів Бутусов.

Він нагадав, що у 2014 році окупаційна армія РФ загнала українські сили у "котел" в Іловайську. Українських військових росіяни цинічно обстріляли у "зеленому коридорі" після того, як дали гарантії безпеки. Тоді загинули 270 військовослужбовців ЗСУ. Тепер окупантів наздогнала карма.

Бутусов висловив сподівання, що противнику не вдасться вискочити з пастки.

"Ми отримали історичний шанс за війну покарати ворога... Великих втрат у техніці й озброєнні росіянам вже не уникнути, але важливо не дати вискочити з "котла" оточеного", - заявив журналіст.

Загалом, зазначив Бутусов, лиманський "котел" є дуже перспективним. Знищення російського угруповання, яке орудувало на цьому напрямку, матиме вибуховий інформаційно-політичний ефект. Крім того, такий успіх ЗСУ обернеться для росіян дуже серйозною діркою в обороні, через яку вони не зможуть тривалий час тримати район Сватове – Кремінна.

Бутусов прогнозує нову масову втечу російських військ, подібну до тієї, яку спостерігав світ при обвалі Харківського фронту.

"У Росії немає військ, що дорівнюють українським "Азову" та морпіхам, вони не здатні довго оборонятися в оточенні", - констатував журналіст.

Раніше в ISW пояснили, чому на окупантів у Лимані чекає ще гірша доля, ніж ЗС РФ під Куп'янськом.

Ми також писали, що війська РФ смиренно чекають, поки ЗСУ закриють "котел" у Лимані: офіцер Армії оборони Ізраїлю пояснив, що відбувається.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Юрий Бутусов

Останні новини