19 лютого 2026, 16:02

Росія не дорахується сотень мільярдів рублів: нафтогазовим доходам пророкували різкий обвал

Падіння світових цін на нафту та зміцнення рубля різко скорочують нафтогазові надходження Росії, що є ключовим джерелом фінансування бюджету.

Росія не дорахується сотень мільярдів рублів: нафтогазовим доходам пророкували різкий обвал

Надходження до бюджету РФ від нафти та газу у лютому можуть знизитися майже вдвічі порівняно з аналогічним місяцем минулого року.

За розрахунками Reuters, надходження становитимуть близько 410 млрд рублів (приблизно 5,35 млрд доларів).

Основними причинами падіння називаються зміцнення російської валюти та зниження світових цін на нафту, що зменшує експортну виручку та податкові надходження.

Оцінки агентства ґрунтуються на аналізі обсягів видобутку нафти та газу, перероблення сировини, поставок на внутрішній ринок, експортного продажу.

Нафтогазовий сектор залишається головним фінансовим донором федерального бюджету, забезпечуючи понад одну п'яту всіх доходів держави.

В останні роки значення цих надходжень лише зросло для табору-агресора з урахуванням повномасштабного вторгнення в Україну.

Сумарні нафтогазові доходи РФ за січень - лютий, за прогнозами, становитимуть близько 800 млрд рублів. Для порівняння за перші два місяці минулого року показник сягав 1,56 трлн рублів, тобто майже вдвічі більше.

У російському бюджеті на поточний рік закладено нафтогазові доходи на рівні 8,92 трлн рублів при загальному обсязі доходів близько 40,3 трлн.

При цьому вже минулого року нафтогазові надходження знизилися на 24% - до 8,48 трлн рублів, що стало мінімальним значенням з 2020 року.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що обвал ціни російської марки нафти Urals нижче за $40 за барель запустив низку банкрутств нафтових компаній РФ.

Ми також писали про те, що у Росії скорочується видобуток нафти через фінансування: виробники знизили темпи буріння до найнижчого рівня за три роки.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини