Чи готові шахтарі Донбасу страйкувати: Пасічник поставив Путіна перед незручним вибором, вимагаючи грошей
Гауляйтер Пасічник звернувся до Путіна із проханням допомогти вугільній галузі Луганщини.
Леонід Пасічник просить допомогти одразу двом компаніям: "Торговий дім "Донське вугілля"" та "Промислова група "Батьківщина"", які не мають достатньо фінансування, щоб не тільки запустити інвестиційні проекти, а й виплачувати шахтарям їхню зарплату.
За словами Пасічника, його окупаційна влада нібито вже виділила з бюджету Луганщини 1 млрд рублів, повідомляє ресурс The Moscow Times.
Усі ці гроші й пішли на погашення боргів із зарплати. Однак якщо компанії так і не отримають нового кредиту, то доведеться шахти або закривати, або консервувати. Якщо все ж таки доведеться консервувати шахти, то до кінця 2028 року з федерального бюджету потрібно виділити 25,6 млрд рублів, оскільки у бюджеті Луганщини такі витрати не були передбачені.
Навесні 2025 року російські компанії вирішили орендувати на Донбасі одразу 15 шахт. У результаті від 9 із них довелося відмовитися. Головна причина – нерентабельність на тлі світових цін на вугілля.
На той період дві шахти у "ДНР" орендувала компанія "Імпекс-Дон", а 7 на території "ЛНР" - "Донське вугілля". Згодом ці компанії вирішили повернути шахти окупаційній владі "Л\ДНР", відмовившись вкласти в них обіцяні гроші.
Складнощі у вугільній промисловості фіксуються не лише на території окупованого Донбасу, а й по всій Росії. Лише у Кемеровській області зупинила свою роботу шахта "Спіридонівська", а 900 шахтарів залишилися без роботи. Заборгованість із зарплати та відпускних перевищила 90 млн рублів.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що на Донбасі повністю пересохло Ханженківське водосховище, яке постачало людям воду.
Нагадаємо, в окупованому Криму на руки продають не більше ніж 30 літрів бензину.
Останні новини
Введено окремі санкції ЄС: Франція затримала "ласий" шматочок з тіньового флоту Путіна – Reuters
07:52Армія Путіна більше не наступає на Сумщині: Z-паблік озвучив причину та проблему у лавах ЗС РФ
06:50Космічні війська та спостереження з космосу за Росією: Україна та Франція підписали важливу угоду
06:30У Кремлі святкують окупацію: як РФ маскує захоплення українських територій під "возз'єднання" – ЦПД
14:53